Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmierć Osamy bin Ladena. To była egzekucja

0
Podziel się

Tylko jedna z pięciu osób, które zabito w trakcie akcji sił specjalnych przeciwko przywódcy Al Kaidy, była uzbrojona.

Śmierć Osamy bin Ladena. To była egzekucja
(PAP/EPA)
bEhbzHbF

Tylko jedna z pięciu osób, które zabito w trakcie akcji sił specjalnych USA przeciwko Osamie bin Ladenowi, była uzbrojona i oddała strzał - powiedział agencji AP zastrzegający sobie anonimowość wyższy przedstawiciel Pentagonu.

Według niego, jedyna strzelająca osoba spośród rezydentów pakistańskiej kwatery szefa Al-Kaidy została zabita już we wstępnej fazie operacji. Jak zaznaczył rozmówca AP, ustalono to podczas szczegółowych przesłuchań członków zespołu szturmowego z podległej marynarce wojennej formacji komandosów SEALs.

Z rekonstrukcji akcji wynika, że do Amerykanów strzelał tylko kurier bin Ladena. Ekipa SEALs odpowiedziała ogniem, zabijając kuriera i jego żonę. Według informatora AP, kobieta została trafiona przypadkowo. Do komandosów więcej już nie strzelano, gdy zabili mężczyznę na pierwszym piętrze oraz syna bin Ladena na klatce schodowej, zanim dotarli do pokoju szefa Al-Kaidy.

bEhbzHbH

Przedstawiciele władz USA twierdzili wcześniej, że bin Ladena zabito, gdy wydawał się sięgać po broń.

Zobacz także: ZOBACZ FILM ZREALIZOWANY W SIEDZIBIE OSAMY, TUŻ PO AKCJI:

Jak przypomina AP, w ciągu bieżącego tygodnia przedstawiciele Białego Domu, ministerstwa obrony i CIA przedstawiali różniące się między sobą i niejasne wersje przebiegu wydarzeń, ale wszystkie one skupiały się przede wszystkim na strzelaninie między obu stronami, która miała wypełnić większość trwającej 40 minut akcji.

bEhbzHbN
Zobacz także: KTO STRZELAŁ DO OSAMY BIN LADENA? (ABC, ang):
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wydal;wyrok;na;bin;ladena;teraz;jest;na;fali,200,0,824008.html) Wydał wyrok na bin Ladena, teraz jest na fali Akcja komandosów raptownie zmieniła na korzyść wizerunek Baracka Obamy. Jednocześnie narasta krytyka i głosy, że lider Al Kaidy żyje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t138731.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/w;zdjeciach;bin;ladena;grozny;wirus,91,0,823643.html) W zdjęciach bin Ladena groźny wirus Rzekome zdjęcia zabitego Osamy bin Ladena rozsyłane elektroniczną pocztą rozprzestrzeniają szpiegowskiego wirusa.
bEhbzHci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)