Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
morderstwa w polsce
30.12.2013 20:50

Śmierć małżeństwa w Starogardzie Gdańskim to najprawdopodobniej dramat rodzinny

Po tym, jak w jednym z mieszkań w Starogardzie Gd. znaleziono ciała dwóch starszych osób, prokuratura przyjmowała wstępnie dwie wersje zdarzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Zdaniem prokuratury w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie) do śmierci małżeństwa, które zginęło w tym mieście w listopadzie, najprawdopodobniej nie przyczyniły się osoby trzecie, a dramat rozegrał się pomiędzy małżonkami: umarli oni od ciosów nożem.

Po tym, jak w jednym z mieszkań w Starogardzie Gd. znaleziono ciała dwóch starszych osób, prokuratura przyjmowała wstępnie dwie wersje zdarzeń: podwójne zabójstwo dokonane przez nieznaną osobę oraz samobójstwo z zabójstwem.

Jak poinformował dzisiaj zastępca szefa prokuratury w Starogardzie Gdańskim Zbigniew Sulewski, do jednostki dotarła właśnie opinia biegłych z gdańskiego Zakładu Medycyny Sądowej, która pośrednio potwierdza drugą z przyjętych wersji zdarzeń.

Sulewski wyjaśnił, że z opinii biegłych oraz dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, iż niemal na pewno kobieta zginęła od ciosów zadanych przez mężczyznę, natomiast rany, które znaleziono na ciele mężczyzny, mógł sobie zadać on sam, ewentualnie ich część mogła mu zadać żona. _ Nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że do śmierci małżeństwa mógł przyczynić się ktoś trzeci _ - powiedział Sulewski.

Ciała 62-letniego mężczyzny i 58-letniej kobiety znaleziono 20 listopada po południu w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim. Obydwoje mieli na ciałach po kilka ran kłutych lub ciętych. U mężczyzny doszło do przecięcia tętnicy szyjnej.

Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań m.in. daktyloskopijnych, mechanoskopijnych i genetycznych. Prokuratorzy liczą na to, że wyniki tych badań pozwolą im ostatecznie wyjaśnić, jak dokładnie umarli małżonkowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef wywiadu wojskowego zamordowany Według rozmówcy AP Gaziri, który objął stanowisko szefa wywiadu wojskowego zaledwie w zeszłym miesiącu, został zastrzelony przed domem swoich krewnych.
Zlecił zabójstwo dziennikarza. Trafił za kraty Biznesmen Paweł Sopot na 7 lat trafi do kolonii karnej.
35 aresztowanych po zabójstwie dziennikarzy Na razie nie wiadomo, czy zabójcy byli powiązani z tuareskimi separatystami na północy Mali lub działającymi w tym regionie Afryki bojownikami Al-Kaidy.
Tagi: morderstwa w polsce, zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz