Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śmierć brytyjskich braci-dżihadystów w Syrii

0
Podziel się:

W Syrii zginęło już około 20 z ponad 300 walczących tam brytyjskich dżihadystów.

Artykuł thesundaytimes.co.uk
Artykuł thesundaytimes.co.uk (PrntScrn/thesundaytimes.co.uk)

Dwaj bracia z Wielkiej Brytanii, którzy polegli w Syrii w szeregach dżihadystów, stali się bohaterami kampanii rekrutacyjnej Al-Kaidy w Europie. Pisząc o ich wyprawie na wojnę, gazeta _ The Sunday Times _ podaje, że w Syrii zginęło już około 20 z ponad 300 walczących tam brytyjskich dżihadystów.

Mohamed i Akram Sebah wychowali się w Londynie w rodzinie uchodźców z Erytrei. Młodszy z braci, Akram, studiował biologię w Londynie, a potem pracował w agencji nieruchomości, gdzie cieszył się doskonałą opinią. Starszy, Mohamed, spędził pięć lat w Arabii Saudyjskiej jako nauczyciel angielskiego. Obaj udali się do Syrii latem zeszłego roku, nie informując o tym rodziny.

Ich 62-letni ojciec dowiedział się potem, że zginęli w wypadku samochodowym. Okoliczności ich śmierci wyszły na jaw dopiero, kiedy inny ochotnik zamieścił w internecie fotografię braci z podpisem _ Lwy Brytanii - bracia na tym padole, zielone ptaki w raju _.

Z innych informacji w internecie wynika, że Mohamed i Akram Sebah polegli już 4 miesiące temu, walcząc nie z wojskami prezydenta Assada, lecz z bojownikami kurdyjskimi.

Na wojnę w Syrii próbują również wyjeżdżać brytyjskie muzułmanki. Scotland Yard ujawnił w zeszłym tygodniu, że zatrzymał 17-latkę. Inna kobieta stanęła przed sądem za próbę wywiezienia 16,5 tysiąca funtów dla islamistów w Syrii.

Od początku zeszłego roku zatrzymano też 40 brytyjskich dżihadystów powracających z Syrii do kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Były dżihadysta zdradza plany Al-Kaidy Oto wyznania zbiega z szeregów Al-Kaidy w Syrii.
Wojna w Syrii. Zatrzymany szef siatki wysyłającej bojowników Policja hiszpańska zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kierowanie szajką, która - zdaniem policji - wysyłała bojowników do walczących w Syrii ugrupowań powiązanych z Al-Kaidą.
Poinformowali o zamachu na Twitterze Organizacja związana z Al-Kaidą przyznała się do zamachu.
Al-Kaida w Syrii oskarżona o liczne zbrodnie Opozycyjna Syryjska Koalicja Narodowa potępiła przypadki gwałcenia praw człowieka popełniane przez część bojowników walczących z syryjskim reżimem
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)