Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć bliźniaków we Włocławku. Sprawdzą, kto zawinił

0
Podziel się:

Postępowanie dotyczy ustalenia, czy podmiot leczniczy udzielił świadczeń zdrowotnych odpowiadających aktualnej wiedzy medycznej z dołożeniem należytej staranności.

Śmierć bliźniaków we Włocławku. Sprawdzą, kto zawinił
(Reporter Poland)

Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Kozłowska wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie śmierci nienarodzonych bliźniąt w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku.

Jak poinformowano na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta, postępowanie dotyczy ustalenia, _ czy podmiot leczniczy udzielił świadczeń zdrowotnych odpowiadających aktualnej wiedzy medycznej z dołożeniem należytej staranności oraz poinformował pacjentkę o zakresie i rodzaju świadczeń związanych z porodem _.

W nocy z czwartku na piątek, na oddziale ginekologiczno-położniczym włocławskiego szpitala zmarły oczekujące na poród bliźnięta. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura we Włocławku. Na wniosek ministra zdrowia sprawę wyjaśniają także eksperci, m.in. z zakresu ginekologii. Kontrole prowadzą też konsultant krajowy ds. ginekologii i położnictwa, marszałek województwa, wojewoda, NFZ.

Według ojca dzieci, do ich śmierci przyczyniły się zaniedbania ze strony szpitala. Według relacji mężczyzny, ginekolog zalecił niezwłoczne przeprowadzenie zabiegu cesarskiego cięcia. Nie zrobiono tego, gdyż - jak usłyszał od personelu szpitala - osoba kompetentna do wykonania koniecznego badania ultrasonografem miała być na miejscu dopiero następnego dnia.

Od dzisiaj zawieszony w czynnościach jest ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego włocławskiego szpitala. Takiej decyzji domagał się wczoraj od zarządu i właściciela szpitala minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Czytaj więcej w Money.pl
Od stycznia zmiany w zasadach refundacji Na finansowanie wyrobów medycznych będzie przeznaczonych o 180 mln zł więcej niż w 2012 r. - zapewnia Ministerstwo Zdrowia.
Czeka nas kolejna reforma NFZ? Są plany Lepszy dostęp do świadczeń zdrowotnych, dodatkowe ubezpieczenia, informatyzacja ochrony zdrowia, a przede wszystkim reforma Narodowego Funduszu Zdrowia - to plany Ministerstwa Zdrowia na 2014 rok.
Szpital bez pieniędzy. Podziała tylko do marca? Władze szpitala w Głownie winą za obecną sytuację obarczają łódzki oddziału NFZ.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)