Notowania

wiadomości
25.03.2013 10:50

Śmierć Bierezowskiego. Jak do tego doszło?

Brytyjska prasa donosi dziś obszernie o okolicznościach śmierci rosyjskiego potentata i opozycjonisty, Borisa Bierezowskiego, cytując jego przyjaciół.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Brytyjska prasa donosi dziś obszernie o okolicznościach śmierci rosyjskiego potentata i opozycjonisty, Borisa Bierezowskiego, cytując jego przyjaciół. Policja nie dopatrzyła się poszlak, że było to zabójstwo, traktuje jednak tę śmierć jako niewyjaśnioną.

Dziennik _ The Guardian _ podkreśla, że policyjne oględziny domu Bierezowskiego pod Londynem, nie wykazały obecności substancji trujących lub radioaktywnych. Łazienka, w której został znaleziony martwy w sobotę była zamknięta od wewnątrz.

Była żona Bierezowskiego, Galina, do której należy dom, ujawniła dziennikarzom, że jej męża znalazł członek ochrony, który wyważył drzwi. Obok ciała leżał szalik. _ Borys zmarł uduszony _ - powiedziała jednemu z najbliższych przyjaciół oligarchy, Nikołajowi Głuszkowowi, donosi _ Guardian _.

_ Daily Mirror _ cytuje innego z jego przyjaciół, historyka, doktora Jurija Felsztyńskiego, który nie wierzy w samobójstwo. Jego zdaniem Bierezowski był w stanie mówić otwarcie o swoich tarapatach finansowych i szykował się wręcz do złożenia zeznań w dochodzeniu sądowym w sprawie śmierci Aleksandra Litwinienki. W samobójstwo nie może też uwierzyć wdowa po Litwinience, Marina.

Inny przyjaciel Bierezowskiego, pisarz Jurij Dubow powiedział dziennikowi _ The Daily Telegraph _, że mógł to być udar, zawał, a nawet samobójstwo. W każdym razie _ Borisa Bierezowskiego zabił wieloletni stress spowodowany wylewaniem na niego pomyj przez władze Rosji _ - stwierdził Dubow.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja przeszukuje dom Bieriezowskiego Eksperci sprawdzają, czy są ślady przestępstwa. Rosyjski miliarder skonfliktowany z Putinem, został znaleziony martwy w swojej rezydencji.
Usłyszał zarzut zabójstwa 76-letniej kobiety Zarzut zabójstwa 76-letniej kobiety postawiła dzisiaj prokuratura w Wieliczce 19-letniemu Damianowi P.
Zagadkowa śmierć policjanta. Nowe fakty Były policjant, którego zwęglone zwłoki znaleziono we wtorek w górskim szałasie w Kalifornii, nie zginął w płomieniach, lecz od strzału w głowę.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz