Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmierć Andrzeja Leppera Umorzenie śledztwa jest prawomocne

Rodzina zmarłego nie odwołała się od takiego postanowienia - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawomocne jest już umorzenie śledztwa w sprawie samobójczej śmierci Andrzeja Leppera. Rodzina zmarłego nie odwołała się od takiego postanowienia - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Ostatniego dnia października prokuratura umorzyła śledztwo, bo nie stwierdziła, aby ktokolwiek nakłaniał, bądź udzielał pomocy w targnięciu się szefa Samoobrony na własne życie.

Śledztwo prowadzono na podstawie art. 151 kodeksu karnego, który stanowi: _ Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 _. Powodem umorzenia postępowania było uznanie, że tego czynu nie popełniono. W śledztwie uzyskano opinie biegłych m.in. z zakresu badań biologicznych, fizykochemicznych, których wyniki nie wskazują, aby do zgonu przyczyniły się działania, bądź zaniechania, osób trzecich.

Były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w warszawskiej siedzibie partii. Leppera - wiszącego na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego - znalazł jego zięć. Według wstępnej hipotezy przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe - podawała wtedy prokuratura. Za przyczynę śmierci prokuratura uznała _ ucisk pętli na szyję _.

Uzyskano też opinię biegłego psychologa w postaci tzw. profilu psychologicznego pokrzywdzonego - poinformował prokurator. Na sznurze, który posłużył mu do samobójstwa, nie stwierdzono śladów DNA innej osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Przedłużą śledztwo w sprawie śmierci Leppera Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w warszawskiej siedzibie partii.
Jest decyzja w sprawie zarzutów za Smoleńsk Śledczy badali sprawę niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez urzędników i funkcjonariuszy publicznych kancelarii prezydenta, premiera, MSZ, MON, polskiej ambasady w Moskwie.
Nowe fakty w sprawie śmierci Andrzeja Leppera Biegłym zlecono dokładne badanie sznura, na którym powiesił się lider Samoobrony. Znamy wyniki śledztwa.
Tagi: śmierć Andrzeja Leppera, andrzej lepper, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz