Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmierć 5-latki z Warszawy zbada prokuratura

0
Podziel się

Osoby dorosłe uczestniczące w pokazie fajerwerków zorganizowanym na Białołęce były trzeźwe - ustaliła prokuratura.

Śmierć 5-latki z Warszawy zbada prokuratura
(Tomek Zieliński/East News)
bDZPshRx

Decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ wszczęte zostało śledztwo ws. śmierci 5-letniej dziewczynki, która zmarła po spotkaniu sylwestrowym na stołecznej Białołęce - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na terenie prywatnej posesji na Białołęce - tłumaczył rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek. _ - Zgłoszenie otrzymaliśmy po północy _ - opowiadał. Jak wyjaśnił, w sylwestrową noc grupa ośmiu dorosłych osób postanowiła zorganizować pokaz fajerwerków dla siódemki dzieci.

_ - Krótko po północy wyszli na zewnątrz _ - powiedział Mrozek. Zaznaczył, że _ teren był bezpieczny, odsłonięty, a dzieci znajdowały się w dosyć dużej odległości od miejsca, w którym odpalano fajerwerki _, jednak _ w pewnym momencie prawdopodobnie od jednego z fajerwerków oderwała się plastikowa część, która uderzyła pięcioletnią dziewczynkę _.

bDZPshRz

_ - Dziewczynka po pewnym czasie powiedziała swoim opiekunom, że źle się czuje, że boli ją głowa. Opiekunowie zdecydowali od razu, aby dziecko zabrać do domu. Zawiadomili lekarza. W międzyczasie, zanim pogotowie dojechało na miejsce, dziewczynka straciła przytomność. Niestety, lekarz pogotowia, mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, nie zdołał jej uratować. Dziecko zmarło _ - powiedział Mrozek.

Osoby dorosłe uczestniczące w pokazie fajerwerków zorganizowanym na Białołęce były trzeźwe - dodał Mrozek.

_ - Sprawą będzie zajmować się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ _ - poinformowała Renata Mazur. - _ Decyzją prokuratora rejonowego zostało wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka _ - wyjaśniła. Jak powiedziała, podjęto decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziewczynki.

Jak powiedziała Mazur, _ dotychczasowe ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek _. _ Natomiast konieczne jest przeprowadzenie czynności, w tym przesłuchanie osób uczestniczących w tej zabawie sylwestrowej, ponieważ z uwagi na ich stan psychiczny, na szok, w jakim się znajdowały, nie można ich było przesłuchać bezpośrednio po zdarzeniu _ - wyjaśniła.

bDZPshRF
Czytaj więcej w Money.pl
Katarzyna W. zatrzymana. Ukrywała się w... Policja wystawiła za nią list gończy po tym jak kilka tygodni temu zniknęła i przestała się meldować na komisariacie policji.
Śmierć niemowlęcia na Mokotowie. Opinia jeszcze we wrześniu Jeszcze we wrześniu mokotowscy prokuratorzy powinni dostać szczegółową opinię biegłych ws. przyczyn śmierci 2-miesięcznej dziewczynki z warszawskiego Mokotowa.
Bulwersująca śmierć dziecka. Ważna opinia Ciało chłopca znalezione w wersalce w jednym z mieszkań w Morągu to zwłoki dziecka aresztowanej w tej sprawie Magdaleny R.
bDZPshSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)