Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć 4-latka w Wielkiej Brytanii. Dożywocie dla rodziców

1
Podziel się:

Brytyjski sąd skazał na dożywocie dwoje Polaków za zakatowanie czteroletniego Daniela.

Śmierć 4-latka w Wielkiej Brytanii. Dożywocie dla rodziców
(Mikdam/Dreamstime)

Brytyjski sąd skazał na dożywocie dwoje Polaków za zakatowanie czteroletniego Daniela. Przedwczoraj ława przysięgłych sądu w Birmingham jednogłośnie uznała winę matki dziecka 27-letniej Magdaleny Ł. i jej konkubenta Mariusza K.

Sąd orzekł, że dwoje Polaków może wyjść na wolność najwcześniej po 30 latach. Matka i ojczym chłopczyka bili go i głodzili. Sędzia Justice Cox powiedziała, że wyrok odzwierciedla _ niezrozumiałą brutalność _, która doprowadziła do śmierci 4-letniego Daniela. Sąd orzekł, że para spowodowała _ silne fizyczne i psychiczne _ cierpienie Daniela.

Chłopczyk zmarł w wyniku urazu głowy w marcu ubiegłego roku. W chwili śmierci ważył niespełna 11 kilogramów. To była kampania okrucieństwa - powiedziała sędzia Cox. Jak dodała, kary jakie matka i ojczym stosowali wobec dziecka miały na celu upokorzenie chłopca. Chłopiec był zmuszany klęczeć w kącie albo biegać do omdlenia po pokoju. Był też regularnie zamykany w małym pomieszczeniu bez klamki, topiony i karmiony za karę solą.

Magdalena Ł. oraz Mariusz K. podczas procesu nie przyznawali się do winy i wzajemnie obwiniali się za śmierć dziecka.

Czytaj więcej w Money.pl
Kara bije w prawa skazanych. Będzie reakcja? Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że obowiązująca w Wielkiej Brytanii kara dożywocia bez możliwości przedterminowego zwolnienia narusza prawa skazanych.
Pięć lat więzienia za romans z uczennicą W Wielkiej Brytanii zapadł wyrok w głośnej sprawie wspólnej ucieczki do Francji 30-letniego nauczyciela i jego 15-letniej uczennicy.
Umyślnie podłożyli ogien. Zmarło 6 dzieci To ojciec dzieci i przyjaciel rodziny umyślnie podłożyli ogień w domu. Wina matki została potwierdzona większością głosów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
antyk
3 lata temu
W więzieniu powinni zgotować im (matce i ojczymowi) takie przyjęcie jakie oni zgotowali Danielowi. Matka, która powinna być dla dziecka opoką okazała się być hieną.