Notowania

Przejdź na
tytoń
08.03.2013 11:51

Służby zlikwidowały nielegalną wytwórnię tytoniu

Pogranicznicy wraz z celnikami wkroczyli na teren posesji wczoraj. Znaleźli tam linię do produkcji krajanki oraz dużą ilość tytoniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Straż Graniczna i Służba Celna zlikwidowały domową fabrykę tytoniu działającą w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Były w niej ponad 4 tony tytoniu o wartości ok. 2 mln zł - poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Anna Galon.

Zatrzymano 32-letniego mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnej produkcji i posiadanie znacznej ilości tytoniu bez polskiej akcyzy.

_ - W budynku gospodarczym na terenie jego posesji ujawniliśmy domową, nielegalną fabrykę tytoniu wraz z maszynami do jego krojenia, suszenia, rozdrabniania i ważenia. Większość sprzętu dostosowano domową metodą, np. betoniarkę przerobiono na suszarkę do tytoniu _ - powiedziała Galon.

Pogranicznicy wraz z celnikami wkroczyli na teren posesji wczoraj. Okazało się, że w pomieszczeniach znajduje się linia do produkcji krajanki oraz duża ilość tytoniu - gotowego do sprzedaży i liści przeznaczonych do obróbki.

Galon dodała, że postępowanie dotyczące działalności nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

Tagi: tytoń, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz