Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służby zlikwidowały nielegalną wytwórnię tytoniu

0
Podziel się:

Pogranicznicy wraz z celnikami wkroczyli na teren posesji wczoraj. Znaleźli tam linię do produkcji krajanki oraz dużą ilość tytoniu.

Służby zlikwidowały nielegalną wytwórnię tytoniu
bEJUvezp

Straż Graniczna i Służba Celna zlikwidowały domową fabrykę tytoniu działającą w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Były w niej ponad 4 tony tytoniu o wartości ok. 2 mln zł - poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Anna Galon.

Zatrzymano 32-letniego mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnej produkcji i posiadanie znacznej ilości tytoniu bez polskiej akcyzy.

_ - W budynku gospodarczym na terenie jego posesji ujawniliśmy domową, nielegalną fabrykę tytoniu wraz z maszynami do jego krojenia, suszenia, rozdrabniania i ważenia. Większość sprzętu dostosowano domową metodą, np. betoniarkę przerobiono na suszarkę do tytoniu _ - powiedziała Galon.

bEJUvezr

Pogranicznicy wraz z celnikami wkroczyli na teren posesji wczoraj. Okazało się, że w pomieszczeniach znajduje się linia do produkcji krajanki oraz duża ilość tytoniu - gotowego do sprzedaży i liści przeznaczonych do obróbki.

Galon dodała, że postępowanie dotyczące działalności nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

bEJUvezS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)