Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służby specjalne zapobiegły zamachowi terrorystycznemu w Moskwie

0
Podziel się:

W mieście Oriechowo-Zujewo, 90 km na wschód od Moskwy, unieszkodliwiono grupę terrorystów, która przygotowywała akt terroru w stolicy Rosji.

Służby specjalne zapobiegły zamachowi terrorystycznemu w Moskwie
(PAP/EPA)

W mieście Oriechowo-Zujewo, 90 km na wschód od Moskwy, unieszkodliwiono grupę terrorystów, która przygotowywała akt terroru w stolicy Rosji - poinformował Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK).

_ - W wyniku operacji specjalnej bandyci zostali zablokowani. Na wezwanie do poddania się odpowiedzieli ogniem. W wyniku krótkiego boju dwaj zostali zabici, a jeden zatrzymany _ - przekazał NAK.

W potyczce z terrorystami ranny został jeden żołnierz sił specjalnych (specnazu) Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
. Wśród ludności cywilnej nikt nie ucierpiał.

NAK podał, że wszyscy trzej terroryści, to obywatele FR. - _ Przybyli z regionu afgańsko-pakistańskiego, gdzie przeszli szkolenie i przygotowywali się do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego _ - poinformował.

NAK podał, że na trop terrorystów wpadła FSB w toku weryfikowania danych operacyjnych o planowaniu przez grupę bojowników aktu terroru w Moskwie. NAK nie podał szczegółów.

Narodowy Komitet Antyterrorystyczny to rządowy organ koordynujący walkę z terroryzmem w Federacji Rosyjskiej. Na jego czele stoi dyrektor FSB Aleksandr Bortnikow, a w jego skład wchodzą kluczowi ministrowie, szefowie służb specjalnych i Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR, a także przedstawiciele Administracji Prezydenta i parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach terrorystyczny w Rosji. Są zabici Bomby uszkodziły ponad 20 samochodów, zaparkowanych w pobliżu miejsca tragedii.
Coraz więcej ofiar zamachu. 43 osoby nie żyją Rząd w Turcji sugeruje, że za zamachem mogli stać Kurdowie.
Skutki zamachu w Bostonie. Rosja musi... Związek między zamachowcami z Bostonu a Północnym Kaukazem zwrócił ponownie uwagę na nierozwiązane problemy tego regionu na skraju Europy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)