Notowania

meksyk
06.01.2014 08:55

Służby specjalne usuneły miasteczko namiotowe

Nauczyciele protestują przeciwko reformom systemu oświaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Policja meksykańska usunęła w nocy nauczycieli koczujących od września w centrum stolicy Meksyku. Nauczyciele protestują przeciwko reformom systemu oświaty.

Setki policjantów przystąpiło do akcji usuwania namiotów na placu w pobliżu monumentalnego Pomnika Rewolucji po tym, jak protestujący odmówili opuszczenia placu.

Szef lokalnej policji wyjaśnił na Twitterze, że operacja miała na celu _ spełnienie żądań mieszkańców stolicy _.Nauczyciele protestują przeciwko wprowadzonej w ubiegłym roku przez prezydenta Enrique Pena Nieto reformie.

Jej celem było zniesienie kontroli związków nad oświatą poprzez wprowadzenie ujednoliconego systemu weryfikacji wyników pracy nauczycieli i kryteriów naboru nowych pracowników, co ma poprawić jakość nauczania. Nauczyciele i wykładowcy uważają, że chodzi głównie o prywatyzację państwowej edukacji i zwolnienia w tym sektorze.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja znalazła pięć ciał pozbawionych głów To kolejne ofiary rywalizacji między dwoma potężnymi kartelami narkotykowymi na tym obszarze.
W Meksyku strajki rozbraja policja Setki policjantów federalnych przystąpiło do akcji na placu Zocala po odrzuceniu przez protestujących ultimatum władz.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz