Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służba zdrowia w Polsce. Będą wytyczne dla dyspozytorów

0
Podziel się:

Jak przyjmować wezwanie, o co pytać - dyspozytorzy medyczni pogotowia ratunkowego otrzymają konkretne wytyczne.

Służba zdrowia w Polsce. Będą wytyczne dla dyspozytorów
(Redos/Reporter)

Trwają konsultacje zewnętrzne rozporządzenia dotyczącego nowych procedur ratownictwa medycznego.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Krzysztof Bąk powiedział, że rozporządzenie zostało opracowane wspólnie przez ekspertów z dziedziny medycyny ratunkowej i specjalistów z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Będzie to taki szablon, algorytm postępowania - o co pytać, aby nie popełnić błędów. Krzysztof Bąk podkreślił, że to człowiek podejmuje decyzje i żadne rozporządzenie nie będzie zwalniać z myślenia.

Po przeprowadzeniu wywiadu z osobą wzywającą pogotowie, dyspozytor będzie wysyłał na miejsce odpowiedni zespół ratownictwa medycznego. Zanim zostaną wprowadzone nowe procedury, dyspozytorzy przejdą szkolenia.

Zmianę zasad przyjmowania zgłoszeń przez dyspozytorów zapowiedział w marcu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Było to po informacjach o śmierci 2, 5-letniej dziewczynki. Mimo zgłoszenia, pogotowie nie przyjechało, również lekarz nocnej pomocy odmówił przyjazdu do domu. Dziecko trafiło w końcu do szpitala w stanie krytycznym i zmarło.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad dobę czekała na łóżko na oddziale Dyrektor Szpitala Wolskiego alarmuje o braku miejsc na internie i wydłużonym oczekiwaniu pacjentów na oddziale ratunkowym.
Wprowadzą dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne? Eksperci są na tak Starzenie się powoduje, że trzeba szukać nowych źródeł finansowania. W naszych kieszeniach.
Będą zmiany w ratownictwie medycznym? Przedstawiciele ministerstwa zapewnili o trwających wewnątrzresortowych pracach nad projektem nowelizacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)