Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śledztwo ws. prokuratorów w Smoleńsku umorzone. "Czynu nie popełniono"

0
Podziel się

Według składającego zawiadomienie wojskowi prokuratorzy, którzy brali udział w czynnościach po katastrofie smoleńskiej na terenie Rosji, mieli nie dopełnić obowiązków.

To Jarosław Kaczyński chciał śledztwa w tej sprawie</br>
To Jarosław Kaczyński chciał śledztwa w tej sprawie</br> (Witold Rozbicki/REPORTER)
bErmTysB

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez polskich prokuratorów wojskowych w Smoleńsku w 2010 roku - poinformował dziś rzecznik prokuratury ppłk Sławomir Schewe. Śledztwo zostało wszczęte w listopadzie 2012 roku. Doniesienie w tej sprawie złożył pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego (na zdjęciu), mec. Piotr Pszczółkowski.

Jak poinformował ppłk Schewe, śledztwo umorzono wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono.

Według składającego zawiadomienie wojskowi prokuratorzy, którzy brali udział w czynnościach po katastrofie smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej, mieli nie dopełnić obowiązków, gdyż nie wnioskowali o udział i nie brali udziału w sekcjach zwłok, a także nie przeprowadzili tych sekcji także po przetransportowaniu ciał ofiar do Polski.

bErmTysD

Za niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi kara do trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Lobbing w Polsce. "Skończyć z uległością" _ System grup nacisku, bardzo mocno wpływa na mechanizm demokratyczny i często doprowadza do tego, że można powołać takie władze, które z obywatelami się specjalnie nie liczą _.
Kaczyński: Możemy być "tygrysem Europy" Niedługo PiS przedstawi partyjny program dla rzeczywistego rozwoju kraju.
Zespół Macierewicza skrytykowany przez córkę jednej z ofiar - _ Ze śmierci mojego ojca i 95 innych osób, które, wierzę w to, w tym samym momencie, co on zginęły robi się uliczne żarty _ - mówi Sariusz-Skąpska.
bErmTyte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)