Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śledztwo w sprawie śmierci Diany. Sky news: nie będzie nowego dochodzenia

0
Podziel się

Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku nie są wiarygodne? Dziś decyzja Scotland Yardu.

Śledztwo w sprawie śmierci Diany. Sky news: nie będzie nowego dochodzenia
(Bobak Ha'Eri/CC/Wikipedia)
bErHvgfF

Brytyjska policja nie znalazła _ wiarygodnych dowodów _, by wznowić śledztwo w sprawie śmierci księżnej Diany - podała wczoraj wieczorem telewizja Sky News, powołując się na źródło policyjne.

Według stacji BBC, oficjalny komunikat w tej sprawie ma wydać dziś Scotland Yard, który w sierpniu tego roku oświadczył, że otrzymał nowe informacje dotyczące śmierci Diany w wypadku samochodowym w paryskim tunelu 31 sierpnia 1997 roku i sprawdza ich wiarygodność. Policja zastrzegła już wówczas, że nie otworzyła nowego śledztwa.

W tym samym czasie brytyjska prasa bulwarowa opisała zeznania byłej żony żołnierza elitarnej brytyjskiej jednostki SAS. Twierdziła ona, że mąż zdradził jej w tajemnicy, że wypadek i śmierć księżnej spowodował jeden z jego kolegów, rzekomo działający na zlecenie kogoś z dworu królewskiego. Miał on wyprzedzić mercedesa, którym jechali księżna Diana i Dodi Al-Fayed, i światłem laserowym oślepić kierowcę samochodu.

bErHvgfH

Śledztwo we Francji i dochodzenie sądowe w Wielkiej Brytanii wykazały, że Diana i jej partner zginęli w wypadku drogowym, spowodowanym przez ich francuskiego kierowcę, który pod wpływem alkoholu z nadmierną prędkością prowadził samochód, uciekając przed pościgiem fotoreporterów. Henri Paul także zginął w tym wypadku.

Ojciec Dodiego, pochodzący z Egiptu multimilioner Mohamed Al-Fayed, przez lata utrzymywał, że śmierć Diany i jego syna zaaranżowały brytyjskie służby specjalne, udaremniając w ten sposób ślub eks-żony następcy tronu z muzułmaninem.

Księżna Walii Diana była matką wnuków Elżbiety II: Williama i Harry'ego, drugiego i czwartego w sukcesji do tronu. W 1981 roku w wieku 20 lat wyszła za mąż za następcę tronu księcia Walii Karola, z którym od 1992 roku żyła w separacji, a rozwiodła się cztery lata później.

Czytaj więcej w Money.pl
Diana stała się królową porażki Ktokolwiek dotknie się jej historii, staje się wrogiem Brytyjczyków i obiektem kpin krytyków.
Nowe zeznania w sprawie śmierci Diany Trzy brytyjskie gazety niedzielne przynoszą nowe rewelacje w sprawie śmierci księżnej Diany przed 16 laty.
Księżna Diana zamordowana? Nowe wątki Brytyjska policja ogłosiła, że bada nowe informacje dotyczące śmierci księżnej Walii w Paryżu.
bErHvggi
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)