Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmierć dzieci
01.03.2013 14:18

Śledztwo w sprawie śmierci 2,5-letniej dziewczynki

Prokuratura w Skierniewicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 2,5-latki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reytan/public domain/wikipedia)

Prokuratura w Skierniewicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 2,5-latki. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalają, czy śmierć dziecka mogła być efektem błędów medycznych: złej diagnozy lub zbyt późnego udzielenia pomocy.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skierował do prokuratury łódzki Szpital Kliniczny nr 4 im. Marii Konopnickiej, do którego dziewczynka trafiła w stanie krytycznym.

_ - Czekamy na sądowo-lekarską sekcję zwłok, która zostanie przeprowadzona w poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi. Zabezpieczamy dokumentację medyczną. Chcemy również odtworzyć i zabezpieczyć treść rozmów z pogotowiem ratunkowym a także nocną i świąteczną pomocą medyczną _ - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Śledczy ustalili już, że od końca stycznia dziecko chorowało i przyjmowało antybiotyk. W niedzielę 24 lutego rodzice stwierdzili u dziewczynki osłabienie i drgawki. W związku z tym udali się do skierniewickiego szpitala, gdzie dziecko zostało zbadane przez pediatrę nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

U dziecka stwierdzono przeziębienie. Dziewczynka wróciła do domu, ale w poniedziałek wieczorem jej stan się pogorszył. Temperatura wzrosła do 41,5 st. C. Rodzice zadzwonili na pogotowie, ale dyspozytor nie wysłał do chorej karetki.

_ - Z treści zawiadomienia, które wpłynęło do prokuratury, wynika, że rodzice zostali przekierunkowani do nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Lekarz stamtąd odmówił przyjazdu do dziecka i kazał leczyć je objawowo _ - powiedział Kopania.

Dziecko zostało w domu a jego stan nadal się pogarszał. Około godz. 3 w nocy rodzice ponownie zwrócili się o pomoc do pogotowia._ - Mamy informację, że około godziny czwartej dziecko zostało zaintubowane. W stanie krytycznym, w śpiączce przewieziono je do łódzkiej kliniki, gdzie w środę stwierdzono zgon _ - powiedział Kopania.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak szybko wykryć raka? Lekarze czekają O tym, jak znacznie obniżyć ryzyko zachorowania na raka i co robić, by wykryć go wcześnie, można będzie się dowiedzieć podczas Dnia Drzwi Otwartych w ośrodkach onkologicznych.
eWUŚ nie działa prawidłowo? Są problemy Wiceminister zdrowia zapewnia, że problemy z Elektronicznym Systemem Weryfikacji Ubezpieczeń Medycznych eWUŚ to pojedyncze przypadki.
Kolejek ma nie być. NFZ podpisał umowy Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał umowy i aneksy na leczenie w przyszłym roku.
Tagi: śmierć dzieci, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz