Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śledztwo w sprawie korupcji we włoskiej Agencji Kosmicznej. Jest dymisja prezesa

0
Podziel się:

Były już prezes jest na liście siedmiu osób objętych dochodzeniem i podejrzanych o łapówkarstwo przy przetargach rozpisanych przez agencję.

Śledztwo w sprawie korupcji we włoskiej Agencji Kosmicznej. Jest dymisja prezesa
(AP/FOTOLINK/EastNews)
bFeZaVCd

Rezygnacja Enrico Saggese'a, przyjęta przez minister oświaty i badań naukowych, ma związek z prokuratorskim śledztwem w sprawie korupcji, do jakiej miało dojść w tej agencji.

Były już prezes jest na liście siedmiu osób objętych dochodzeniem i podejrzanych o łapówkarstwo przy przetargach rozpisanych przez agencję. W czwartek jej biura w Rzymie i kilku innych włoskich miastach zostały przeszukane na wniosek prokuratury. Rewizji dokonano również w kilku powiązanych z agencją spółkach.

Saggese odpiera wszelkie zarzuty i zapewnia, że ustąpił ze stanowiska szanując wymogi śledztwa.

bFeZaVCf

Powołana w 1988 roku rządowa Włoska Agencja Kosmiczna cieszy się dużym uznaniem na świecie. Włochy uczestniczą w misjach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Trynkiewicz wyjdzie na wolność? Ćwiąkalski... Mariusz Trynkiewicz 11 lutego może wyjść na wolność. Takiej decyzji sądu okręgowego można było się spodziewać, mówi były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.
Nazwał teściową "żmiją". Oto decyzja sądu Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że nazwanie teściowej "żmiją" - i to nawet trzykrotne- nie jest przestępstwem, a więc nie podlega karze i nie może być podstawą do odszkodowania za straty moralne.
Dyrekcja więzienia zatrzyma Trynkiewicza Władze zakładu karnego starają się, aby przed umieszczeniem w ośrodku skazany za pedofilię i morderstwo nawet na chwilę nie wyszedł na wolność.
bFeZaVCG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)