Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rosja przesłała akta

0
Podziel się:

Materiał zawiera między innymi protokoły przesłuchania świadków, w tym między innymi milicjantów, strażaków, lekarzy, sanitariuszy, którzy interweniowali na miejscu katastrofy.

Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rosja przesłała akta
(Reporter)
bEEbfdBx

Naczelna Prokuratura Wojskowa otrzymała z Rosji kolejne cztery tomy akt w ramach realizacji wniosku o pomoc prawną. Znajdują się w niej między innymi dokumenty związane z remontem Tu-154 w rosyjskich zakładach w Samarze.

Kapitan Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej mówi, że akta trafiły do Polski w połowie października i zostały przetłumaczone w tym miesiącu.

W aktach znajdują się dokumenty związane z przekazaniem stronie polskiej w czerwcu bieżącego roku broni i amunicji należącej do funkcjonariuszy BOR. Poza znajduje się tam ekspertyza techniczno-kryminalistyczna urządzenia systemu łączności satelitarnej Aero HSD+, które znajdowało się na pokładzie tupolewa. Rosjanie przekazali także dokumentację związaną z remontem generalnym samolotu w zakładach w Samarze jaki maszyna przeszła w 2009 roku.

bEEbfdBz

Dodatkowo polscy prokuratorzy otrzymali dokumentację związaną z zabezpieczeniem nośników rejestrujących pracę grupy kierowania lotami oraz wskazania przyrządów na wieży lotniska Siewiernyj w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 2010 roku, wraz ze stosownymi ekspertyzami w tym zakresie.

Strona rosyjska przekazała także płytę z cyfrowymi kopiami zapisów ścieżek pochodzących z taśmy magnetycznej magnetofonu, który nagrywał rozmowy kontrolerów lotu a załogami samolotów podchodzącymi do lądowania. Materiał zawiera także protokoły przesłuchania świadków, w tym między innymi milicjantów, strażaków, lekarzy, sanitariuszy, którzy interweniowali na miejscu katastrofy.

Czytaj więcej w Money.pl
Przepychanka polsko-rosyjska. A śledztwo? Czajka i Seremet rozmawiali także m.in. o rosyjsko-polskiej współpracy w sprawach karnych wymagających współdziałania obu instytucji.
Aktywiska Greepeace'u wyszła z aresztu Rosyjski sąd dotychczas zmienił środek zapobiegawczy z tymczasowego aresztowania na kaucję 17 członkom załogi Arctic Sunrise, w tym obywatelowi RP Tomaszowi Dziemianczukowi.
Są wyroki za atak na polską ambasadę Moskiewski sąd skazał na 15 dni aresztu trzech aktywistów Innej Rosji biorących udział w akcji przed Ambasadą RP w Moskwie.
bEEbfdCa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)