Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smoleńsk
08.02.2013 09:11

Śledztwo smoleńskie w toku. Seremet pojedzie do Moskwy

Prokurator generalny Andrzej Seremet w połowie marca jedzie do Moskwy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prokurator generalny Andrzej Seremet w połowie marca jedzie do Moskwy. Odwiedzi rosyjską prokuraturę generalną i Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, gdzie będzie rozmawiał o terminie zakończenia rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Seremet w rozmowie z RMF FM był pytany m.in. o perspektywy zakończenia polskiego śledztwa dotyczącego katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem. Jak ocenił, _ najbardziej ważącą okolicznością dla określenia czasu, w którym będzie trwało polskie śledztwo _, jest termin zakończenia postępowania prowadzonego przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, a tego terminu nie znamy.

_ - Mam nadzieję, że się o wiele więcej dowiem podczas wizyty w Moskwie, którą planuję w dniach 12 do 14 marca tego roku. Odwiedzę zarówno prokuraturę generalną, jak i komitet śledczy _ - powiedział Seremet. Dodał, że będzie starał się uzyskać informacje o _ perspektywie czasowej _, co - jak mówił - ma konsekwencje dla postępowania polskiej prokuratury, jak i przejęcia dowodów rzeczowych, w tym wraku tupolewa.

Według Seremeta polska prokuratura zgromadziła dwie trzecie materiałów dowodowych. Jak dodał, śledztwo z całą pewnością nie zakończy się przed 10 kwietnia 2013 r. i jest mało prawdopodobne, by stało się to do końca tego roku.

Seremet, pytany, czy jest coś, co by dowodziło lub mocno uprawdopodabniało teorię o wybuchu na pokładzie samolotu, po raz kolejny powtórzył, że nie ma niczego takiego.

W czwartek Seremet poinformował, że między 17 lutego a 8 marca polski prokurator i biegli będą w Smoleńsku i Moskwie. Głównym przedmiotem ich zainteresowania ma być skrzydło polskiego tupolewa oraz brzoza, w którą uderzył samolot.

Do tej pory - jak poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa - w śledztwie smoleńskim przesłuchano około 1200 świadków i planowane są kolejne przesłuchania. Materiał śledztwa zamyka się w 420 tomach akt jawnych oraz 120 tomach akt niejawnych. Obecnie śledztwo jest przedłużone do 10 kwietnia tego roku.

Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz