Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śledztwo smoleńskie jeszcze dwa miesiące

0
Podziel się:

Tyle czasu potrzebują rosyjscy prokuratorzy na dokończenie pracy.

Śledztwo smoleńskie jeszcze dwa miesiące
(prezydent.pl/GFDL)

_ Śledztwo będzie jeszcze trwać ponad 2 miesiące _ - cytują rosyjskie agencje wypowiedź szefa Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandra Bastrykina. Wcześniej rzecznik resortu Władimir Markin zapowiedział, że strona rosyjska będzie współpracować przy badaniu przyczyn tragedii z 10 kwietnia z polska prokuraturą wojskową.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio - najprawdopodobniej w pierwszych dniach lutego spodziewana jest w Moskwie wizyta polskich prokuratorów. Mają oni uczestniczyć w ponownym przesłuchaniu kilku, istotnych świadków smoleńskiej katastrofy. Polacy wnioskowali wielokrotnie o przesłuchanie kontrolerów lotów ze Smoleńska.

Niedawno dziwili się takim wnioskom rosyjscy dziennikarze, którzy powołując się na anonimowe źródła zbliżone do Komitetu Śledczego twierdzili, że nie ma takiej potrzeby. Anonimowi informatorzy mieli sugerować, że kontrolerzy byli szczegółowo przesłuchani i nawet złożyli pisemne wyjaśnienia.

Polska i rosyjska wersja wydarzeń z 10 kwietnia różnią w kwestii przyczyn katastrofy. Rosyjski Komitet Lotniczy - MAK wskazał na błędy załogi. Polscy eksperci dodają, że błędy popełnili również kontrolerzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/amerykanie;sprawdza;czy;to;byl;zamach,74,0,756298.html) Amerykanie sprawdzą czy to był zamach? Poprosiliśmy przedstawicieli Departamentu Sprawiedliwości by zbadali czy użyto broni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t94099.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/unia;europejska;nie;zajmie;sie;smolenskiem,38,0,755750.html) Unia Europejska nie zajmie się Smoleńskiem? Nie ma podstawy prawnej pozwalającej na interwencję Unii, powiedział Jose Manuel Barroso.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t85721.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;sluchal;nagran;z;t-154;jest;sledztwo,207,0,722639.html) Kwiatkowski słuchał nagrań z T-154. Jest śledztwo Sprawdzi czy doszło do ujawnienia wiadomości ze śledztwa.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)