Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śledztwo smoleńskie. "Eksperci Laska nie będą rozmawiać z zespołem Macierewicza"

0
Podziel się

Według sondaży, 45 procent badanych nie wie, komu ufać w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Śledztwo smoleńskie. "Eksperci Laska nie będą rozmawiać z zespołem Macierewicza"
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bEpVvwGd

Nie będzie dyskusji nad przyczynami katastrofy smoleńskiej - zapowiada premier Donald Tusk. Zdaniem szefa rządu, zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza _ zrobił wystarczająco dużo szkody Polakom _.

Według sondażu TNS OBOP dla _ Wiadomości _ TVP, 45 procent badanych nie wie, komu ufać w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. W porówaniu z badaniami z kwietnia tego roku, liczba zdezorientowanych jest wyższa o 11 punktów procentowych. Zwolenników straciła zarówno wersja wydarzeń zawarta w raporcie Millera, jak i tezy prezentowane przez zespół Antoniego Macierewicza.

Donald Tusk zdecydowanie podkreśla, że jedynym rzetelnym źródłem informacji o przyczynach katastrofy smoleńskiej jest raport komisji Jerzego Millera. _ Od wypadku minęły trzy lata i dotąd nikomu nie udało się podważyć ani jednego ustalenia, to bardzo rzetelny dokument _ - przekonywał premier. Uważa on, że politycy podważający ustalenia zespołu Millera powinni ponieść za to odpowiedzialność. Jaką - tego szef rządu nie powiedział.
Zdaniem Donalda Tuska, wyniki sondażu to dowód na to, że nie należy dyskutować z tezami Macierewicza. Szef rządu uważa, że wypowiedzi ekspertów zespołu parlamentarnego mają przede wszystkim uwiarygadniać polityczne tezy PiS-u. Państwowa Komisja Badania Przyczyn Wypadków Lotniczych nie jest powołana do tego, by w podobnych dyskusjach uczestniczyć - mówił premier.

bEpVvwGf

Premier wypowiadał się podczas konferencji prasowej po zakończonym w Brukseli szczycie Unii Europejskiej.

Sondaż dla _ Wiadomości _ TVP przeprowadzono w dniach 22-24 października 2013 roku na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski metodą wywiadu telefonicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Przyczyny katastrofy smoleńskiej w internecie Od dziś w sieci można znaleźć witrynę prezentującą oficjalną wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej. Witrynę tworzy zespół kierowany przez Macieja Laska.
Katastrofa Smoleńska. Sprawa profesora Rońdy do uczelnianej komisji etyki O dalszym toku postępowania opinia publiczna zostanie poinformowana w możliwie najszybszym terminie - zapewnił rzecznik.
Zespół Macierewicza do likwidacji? "Ośmieszają cały Sejm" Politycy są zgodni, że zespół Macierewicza nie powinien działać, ponieważ ośmiesza posłów. Odrębne zdanie w tej sprawie prezentuje PiS.
bEpVvwGG
KOMENTARZE
(0)