Notowania

ziobro
22.01.2008 07:14

Śledczy sprawdzają dyski z komputerów Ziobry

Kontrola w Ministerstwie Sprawiedliwości. Prokuratorzy analizują dane z komputerów kierownictwa resortu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Kontrola w Ministerstwie Sprawiedliwości. Prokuratorzy analizują dane z komputerów kierownictwa resortu - donosi "Rzeczpospolita".

Śledczy sprawdzają twarde dyski z komputerów, na których w ministerstwie pracowali: Zbigniew Ziobro, jego zastępca Jerzy Engelking, była rzeczniczka resortu Edyta Żyła oraz członkowie gabinetu politycznego byłego ministra. Jak donosi "Rzeczpospolita, jest to element śledztwa, które warszawska Prokuratura Okręgowa prowadzi w sprawie nagrania Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem.

Jednak zdaniem byłego szefa resortu sprawiedliwości sprawdzanie dysków to inwigilacja, w której na siłę próbuje się coś się znaleźć. Zbigniew Ćwiąkalski odpiera zarzuty swojego poprzednika podkreślając, że śledczy starają się jedynie wyjaśnić wszelkie wątpliwości, które pojawiły się w sprawie nagrania.

"Rzeczpospolita" przypomina, że sprawa nagrania rozmowy Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem zaczęła się w sierpniu zeszłego roku. Szef Samoobrony oskarżył byłego szefa resortu sprawiedliwości, że od niego dowiedział się o planowanej akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Ziobro zaprzeczył tym zarzutom, a na dowód przedstawił dyktafon, na którym nagrał rozmowę z Lepperem. Biegli ABW uznali, że nagranie jest autentyczne. Na początku stycznia okazało się, że jest to kopia. Pojawiły się zarzuty, że mogło zostać zmanipulowane.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: ziobro, pis, ćwiąkalski, lepper, afera gruntowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz