Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fałszywi policjanci
24.08.2012 11:59

Śledczy badają sprawę podpalenia auta szefa policji w Łodzi

Łódzka policja potwierdziła dziś informacje lokalnych mediów, że do podpaleń doszło w nocy z wtorku na środę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Łódzka policja i prokuratura badają sprawę podpalenia prywatnych samochodów dwojga łódzkich policjantów, m.in. komendanta miejskiego policji w Łodzi. Auto szefa policji doszczętnie spłonęło. Drugi samochód spalił się częściowo.

Łódzka policja potwierdziła dziś informacje lokalnych mediów, że do podpaleń doszło w nocy z wtorku na środę. Po godz. 1 policja otrzymała sygnał od strażaków o płonącym samochodzie na osiedlu Retkinia. Kilkuletnie audi A4 należące do komendanta miejskiego policji w Łodzi doszczętnie spłonęło. _ - Wstępne oględziny wskazywały na celowe podpalenie _ - powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Pół godziny wcześniej pojawił się sygnał o innym samochodzie, który palił się na łódzkim osiedlu Olechów. Audi A3 zostało szybko ugaszone przez okolicznych mieszkańców i dlatego nie spłonęło całkowicie. Okazało się, że samochód należy do policjantki z wydziału dochodzeniowego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Według policji funkcjonariuszka nie otrzymywała wcześniej gróźb.

Na razie w sprawie obu pożarów prowadzone są odrębne postępowania, choć nie jest wykluczone, że zostaną one połączone. _ - Czekamy na opinie biegłych z zakresu pożarnictwa, trwa analiza zabezpieczonych na miejscu śladów, ustalamy świadków _ - wyjaśniła Kącka.

Czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy komendy wojewódzkiej w Łodzi. Według policji główna wersja brana pod uwagę to celowe podpalenie auta szefa policji w Łodzi w związku z pełnioną przez niego funkcją.

Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy wynika, że policja łączy te zdarzenia ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców piłkarskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Akcja Policji na drogach. "Czosnek nie pomoże" Policja prowadzi wzmożone kontrole na drogach w ramach akcji Prędkość. Sprawdzani są również kierowcy stojący w korkach - ci muszą dmuchnąć w popularny balonik.
357 przestępców zatrzymanych w obławie Podszywali się pod policję i nakłaniali ludzi do transferu pieniędzy na rachunek, podany przez oszustów.
Prezes Amber Gold pod dozorem policji Także dziś ABW zabezpieczyła ponad 100 samochodów, które należały do gdańskiej spółki.
Tagi: fałszywi policjanci, policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz