Notowania

wiadomości
29.03.2012 18:30

SLD złoży wnioski do komisji etyki przeciwko posłom Ruchu Palikota

Wnioski - jak zaznacza SLD - są konsekwencją zachowania posłów Ruchu podczas sejmowego wystąpienia szefa Sojuszu Leszka Milllera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wnioski - jak zaznacza SLD - są konsekwencją zachowania posłów Ruchu podczas sejmowego wystąpienia szefa Sojuszu Leszka Milllera.

W trakcie wystąpienia Millera podczas czwartkowej debaty o kierunkach polityki zagranicznej, prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka kilkakrotnie apelowała do posłów o spokój. Gdy Nowicka kolejny raz prosiła o nieprzeszkadzanie, szef Sojuszu zwracając się w stronę ław Ruchu Palikota powiedział: _ Pani marszałek, ta naćpana hołota nie jest mi w stanie przeszkodzić _.

Zdaniem Millera, jego słowa pod adresem posłów Ruchu _ były delikatne _. _ Jeżeli dalej będziemy zaczepiani, dalej będzie się nam przeszkadzać, będziemy obrażani, będziemy reagować jeszcze bardziej dosadnie. SLD nie pozwoli się obrażać _ - mówił Miller.

Zdaniem rzecznika Sojuszu Dariusza Jońskiego, wystąpienie Millera przerywali Ryfiński i Penkalski, i to właśnie wniosek o ukaranie tych dwóch posłów będzie skierowany do komisji etyki. _ Złożymy wnioski do komisji etyki o ukaranie posłów Ryfińskiego i Penkalskiego, bo to oni byli inicjatorami tego magla. (...) To przypomina zachowania posłów z Samoobrony, na to pozwolić sobie nie możemy _ - ocenił Joński.

Lider Ruchu Janusz Palikot, pytany później o słowa Millera, powiedział dziennikarzom w Sejmie: _ To jest ten poziom wypowiedzi, których nie należy komentować. Starszemu panu trzeba wybaczyć _.

Rzecznik klubu Ruchu Andrzej Rozenek, pytany czy klub Ruchu zwróci się do komisji etyki poselskiej o ukaranie Millera za tę wypowiedź, odparł: _ Nie mamy zamiaru się zniżać do tego poziomu, to jest poziom zarezerwowany dla starszych, stetryczałych polityków, którzy już są schyłkowymi politykami _. Jak dodał, lepiej _ spuścić zasłonę milczenia na to _.

Komisja etyki może zwrócić posłowi uwagę, udzielić mu upomnienia lub nagany.

Czytaj o konflikcie SLD - Ruch Palikota w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t190328.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/palikot;pozywa;millera;szef;sld;nie;jest;dluzny,99,0,1056355.html) Miller ostro o Palikocie. Posłuchaj szefa SLD Lider Ruchu Palikota zamierza wytoczyć Millerowi proces. Ten zaś zapowiada, że nie będzie już podawał ręki posłowi z Lublina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t181083.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;kontra;palikot;-;bedzie;pozew;za;rzecznika;al-kaidy,76,0,1055564.html) Palikot pozwie Millera za "rzecznika al-Kaidy" Znowu ostra wymiana ciosów między liderami lewicowych partii. Miller ironiczny, Palikot chce sądu.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz