Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
18.05.2011 09:24

SLD zaprasza Rosatiego na listy

Ryszard Kalisz uważa, że Sojusz powinien zabiegać o wszystkich ludzi lewicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł Ryszard Kalisz uważa, że listy wyborcze SLD powinny być otwarte dla wszystkich ludzi lewicy, także tych, którzy są poza strukturami partii. Zaprasza do niej Dariusza Rosatiego i opowiada o ociepleniu swoich relacji z przewodniczącym Grzegorzem Napieralskim.

Sojusz Lewicy Demokratycznej poprze Andrzeja Celińskiego i Marka Borowskiego, którzy będą startować na senatorów, mówił w radiowej Trójce Kalisz. Wyjaśnił też, że w ich okręgach SLD nie wystawi kontrkandydatów. Polityk Sojuszu Lewicy Demorkatycznej dodał, że chętnie widziałby na listach swojego ugrupowania Dariusza Rosatiego.

-_ Dariusz Rosati jest wybitnym polskim ekonomistą. Bardzo znanym, szanowanym, rozpoznawalnym i na pewno jest człowiekiem liberalnej lewicy. SLD powinno zabiegać o wszystkich ludzi lewicy. Wiem, że z jego strony nie ma tutaj chęci podjęcia współpracy z SLD, ale gdyby Dariusz Rosati zgodziłby się być na listach SLD, byłbym bardzo zadowolon _y - powiedział Kalisz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RYSZARDA KALISZA:

(Źródło: IAR)

Polityk mówił też, że od czasu posiedzenia Rady Krajowej partii w Spale ma lepsze kontakty z przewodniczącym SLD Grzegorzem Napieralskim.

- _ Trudno mówić o chemii, ale zauważyłem, że faktycznie, w ubiegłym tygodniu Grzegorz Napieralski zrobił się bardziej otwarty. "Misiaczka" nie zrobiliśmy, ale rozmawialiśmy, "misiaczek" był na scenie _- powiedział Kalisz.

Dodał, że nie prowadzi żadnych rozmów co do swojej pozycji na warszawskiej liście wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t135179.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;kusi;ludzi;lewicy;kogo,52,0,830260.html) Platforma kusi ludzi lewicy. Kogo? W Sejmie nie ustają spekulacje na temat politycznych transferów z kręgów lewicy do PO. Roszad personalnych nie wyklucza Stefan Niesiołowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t129936.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/cymanski;napieralski;chce;byc;obly;jak;kwasniewski,191,0,776895.html) Cymański: Napieralski chce być obły jak Kwaśniewski U lidera SLD razi mnie ostry antyklerykalizm. Nam to nie odpowiada.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t110217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;pojdziemy;wiosna;do;urn;koalicja;nie;chce,194,0,768450.html) Nie pójdziemy wiosną do urn. Koalicja nie chce Grupiński: nie obawiamy się spadku poparcia. PJN i SLD domagają się przyspieszenia.
Tagi: wybory 2011, wybory, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz