Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD zapowiada agresywną kampanię

0
Podziel się

Napieralski: Jednomandatowe okręgi do Senatu, mogą spowodować kupowanie mandatów.

SLD zapowiada agresywną kampanię
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTeESWd

Szef SLD uważa, że orzeczenie TK w sprawie Kodeksu Wyborczego pokazuje, jak mało skuteczna jest koalicja PO - PSL. Grzegorz Napieralski skrytykował sposób, w jaki rządząca koalicja uchwala prawo.

Przewodniczący SLD zaznaczył, że możliwość wykorzystywania w kampanii spotów i bilboardów może oznaczać, że czeka nas agresywna i mało merytoryczna kampania wyborcza.

Grzegorz Napieralski nie zadeklarował, że jego ugrupowanie zrezygnuje w tej kampanii z możliwości prezentowania się w spotach i na plakatach.

bDTeESWf

POSŁUCHAJ SZEFA SLD:

Polityk, odnosząc się do jednomandatowych okręgów do Senatu, podkreślił, że jego zdaniem może to spowodować _ kupowanie mandatów _. Jego zdaniem orzeczenie świadczy o fatalnej skuteczności PO i PSL w tworzeniu prawa.

*POSŁUCHAJ SZEFA SLD: *

Trybunał Konstytucyjny uznał, że zapis o dwudniowym głosowaniu w kodeksie wyborczym jest niezgodny z konstytucją. Niezgodny z Konstytucją jest również zapis o zakazie płatnych spotów wyborczych i billboardów. Zdaniem Trybunału, możliwość głosowania przez pełnomocnika jest zgodna z konstytucją. Zgodne z Konstytucją są również: przepis o głosowaniu korespondencyjnym za granicą, oraz przepis o jednomandatowych okręgach wyborczych do Senatu, w kodeksie wyborczym.

bDTeESWl
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t152891.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyrok;trybunalu;spoty;i;billboardy;zostaja,146,0,877458.html) Wyrok Trybunału: Spoty i billboardy zostają Sędziowie ogłosili wyroki w sprawie nowego Kodeksu Wyborczego. Według nich, jednomandatowe okręgi do Senatu są zgodne z konstytucją. Nie zgodzili się z zakazem spotów i bilboardów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t131221.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;zastanawia;sie;nad;spotami;i;bilboardami,233,0,877545.html) Spoty a la Kurski? Zastanawiają się Decyzja Trybunału Konstytucyjnego, że wprowadzenie jednomandatowych okręgów w wyborach do Senatu jest zgodne z konstytucją to wielki sukces - uważa szef zespołu szybkiego reagowania PO Paweł Olszewski. To kluczowa zmiana z punktu widzenia PO - zaznaczył.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t135201.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;tryumfuje;wyrok;tk;po;ich;mysli,188,0,877500.html) PiS ogłasza swoje wyborcze zwycięstwo Kamiński: _ Orzeczenie TK to zwycięstwo demokracji. Platforma ukręciła na siebie bat _.
bDTeESWG
KOMENTARZE
(0)