Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD chce, żeby 2013 rok był rokiem Edwarda Gierka

0
Podziel się:

To najnowszy pomysł SLD. Zdaniem tej partii, społeczeństwo dobrze wspomina tego polityka z czasów PRL i wiele mu zawdzięcza.

SLD chce, żeby 2013 rok był rokiem Edwarda Gierka
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bFfBTNVN

SLD chce by rok 2013 był rokiem Edwarda Gierka. Partia planuje złożyć w tej sprawie sejmową uchwałę. Szczegóły mamy poznać 5 stycznia na specjalnej konferencji, która odbędzie się na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Sekretarz Generalny SLD Krzysztof Gawkowski uważa, że Polska wiele zawdzięcza I sekretarzowi PZPR.

- _ Społeczeństwo dobrze wspomina Edwarda Gierka. Przypominam również słowa Jarosława Kaczyńskiego, z kampanii prezydenckiej 2010 roku, który mówił, że Gierek był przywódcą, który przyczynił się do zmiany Polski. Nawet Donald Tusk w kampanii parlamentarnej objeżdżał Polskę mówiąc, że czyni to tak, jak Edward Gierek. Nie mówiłbym, że siły polityczne się skrzykną, ale wielokrotnie pokazywały, że pozytywnie odnoszą się do tego czasu w PRL, kiedy rządził Edward Gierek _ - tłumaczył Gawkowski.

bFfBTNVP

Krzysztof Gawkowski dodaje jedynie, że pomysł SLD w sprawie upamiętnienia Edwarda Gierka nie powinien wzbudzać kontrowersji.

- _ Zmienił Polskę. Zastał ją drewnianą, a zostawił murowaną. Za czasów dekady Gierka powstało w Polsce 2,5 mln mieszkań. Powstało kilkadziesiąt zakładów pracy. Budowaliśmy sieć dróg i autostrad. Zostało zadłużenie, ale przecież te pieniądze zostały zainwestowane w fabryki. Po 89. sprzedano je za dwa razy większe pieniądze niż wynosił dług Edwarda Gierka _ - wyjaśnia poseł.

6 stycznia 2013 roku przypada setna rocznica urodzin Edwarda Gierka. SLD planuje z tej okazji między innymi konferencje programowe i wystawy fotograficzne.

Czytaj więcej w Money.pl
Zasypią Gowina protestami. Mają ich już tysiące Mają wątpliwości, czy minister sprawiedliwości powinien zajmować się decyzjami o tak dużych skutkach administracyjnych.
Oto pomysł SLD. Rozprowadzą pół miliona... Zdaniem polityka SLD teraz jest najlepszy czas na dyskusję, by nie robić tego w pośpiechu i w atmosferze kampanii wyborczej.
Stan wojenny. Rada Państwa zawiesiła go 30 lat temu 31 grudnia 1982 r. Rada Państwa PRL zawiesiła na terenie całego kraju stan wojenny, utrzymując jednak najważniejsze ograniczenia praw obywatelskich.
bFfBTNWq
KOMENTARZE
(0)