Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD chce zakazać agitacji wyborczej w kościołach

0
Podziel się:

Po wakacjach SLD chce przedstawić propozycje zmian w Kodeksie wyborczym, które mają uniemożliwić prowadzenia kampanii wyborczej w obiektach sakralnych.

SLD chce zakazać agitacji wyborczej w kościołach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Po wakacjach SLD chce przedstawić propozycje zmian w Kodeksie wyborczym, które mają uniemożliwić prowadzenia kampanii wyborczej w obiektach sakralnych, na terenach i w nieruchomościach należących do związków wyznaniowych - poinformował rzecznik partii Dariusz Joński.

Z wnioskiem o przygotowanie takich zmian w kodeksie wystąpili dziś do posłów Sojuszu działacze miejskich struktur SLD z Łodzi i Pabianic. Na spotkaniu z mediami przypomnieli, że jeden z artykułów Kodeksu wyborczego wyklucza prowadzenie kampanii wyborczych m.in. na terenach instytucji publicznych, rządowych, samorządowych, szkołach czy jednostkach wojskowych. - _ Chcemy ten katalog miejsc rozszerzyć o związki wyznaniowe _ - podkreślili politycy SLD.

Według nich jedną z głównych zasad rozdziału Kościoła od państwa powinno być poszanowanie autonomii jednej, jak i drugiej strony. Tymczasem - jak twierdzą - każdy okres wyborów pokazuje, że zwłaszcza Kościół katolicki, poprzez agitację coraz bardziej stara się wpływać na wyniki wyborów w Polsce. W ocenie polityków Sojuszu taka sytuacja jest niedopuszczalna. - _ Czy przedstawiciele jakiejś partii angażują się w wybór jakiegoś biskupa, arcybiskupa czy kardynała? _ - pytali.

Działacze SLD nie chcą, aby podczas najbliższej kampanii wyborczej przed kościołami rozdawane były ulotki, aby na ogrodzeniach kościołów wisiały bilbordy z wizerunkami kandydatów. Uważają, że skoro miejsca użyteczności publicznej zostały z prowadzenia kampanii wyłączone, to również z tego powinny być wyłączone związki wyznaniowe.

Obecny na spotkaniu z mediami Joński, zadeklarował, że przygotuje takie zmiany w Kodeksie wyborczym i przedstawi je swoim partyjnym kolegom w parlamencie. Jest przekonany, że poprą oni te zmiany, które mają spowodować, że już nigdy więcej ksiądz nie mówił z ambony, na kogo należy głosować.

_ - Obecnie to jest dobra chwila, aby taką nowelizację kodeksu wprowadzić. Jesteśmy dwa lata po wyborach, nikt nie będzie nam, pomysłodawcom i wnioskodawcom zarzucał, że robimy to w kontekście zbliżających się wyborów. Chcemy na spokojnie przygotować te zmiany i liczymy, że inne kluby nas poprą _ - powiedział Joński.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller chce nacjonalizacji. To jedyny ratunek Szef SLD Leszek Miller uważa, że najlepszym ratunkiem dla zagrożonych upadkiem firm budowlanych.
Biedroń w szoku. Poszło o związki partnerskie Posłowie z komisji ustawodawczej: _ Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo, znajdują się pod ochroną państwa _.
SLD ma sposób na Trybunał Konstytucyjny? Jeśli Trybunał Konstytucyjny uchyli ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych, to Sojusz w ciągu kilku, kilkunastu dni przygotuje kolejny projekt w tej sprawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)