Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wikiński
25.07.2011 09:14

SLD chce rządzić, żeby rozliczyć dwóch ludzi

Marek Wikiński ma nadzieję, że koalicja poprze wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu liderów PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Poseł SLD Marek Wikiński ma nadzieję, że posłowie PO i PSL zgodzą się na postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Chodzi o sprawę Barbary Blidy. Jeśli nie, będzie apelował do wyborców o 115 miejsc w Sejmie. *

Dziś odbędzie się ostatnie posiedzenie komisji badającej okoliczności jej śmierci, na którym posłowie będą głosowali nad poprawkami do raportu autorstwa Ryszarda Kalisza.

Marek Wikiński powiedział, że raport jest podstawą do oskarżenia polityków Prawa i Sprawiedliwości: - _ Wierzę głęboko, że posłowie PO i PSL, którzy mieli wgląd we wszystkie materiały, zagłosują za wnioskiem o postawienie przed Trybunałem Stanu obu polityków PiS _ - stwierdził poseł SLD w _ Sygnałach Dnia _w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

POSŁUCHAJ MARKA WIKIŃSKIEGO:

Poseł Wikiński wykluczył też polityczne motywy terminu głosowania nad raportem. Jego zdaniem, mógłby on być przyjęty już pół roku wcześniej, gdyby nie katastrofa smoleńska i trudności związane z pracami komisji śledczej.

Aby postawić polityka przed Trybunałem Stanu potrzeba w Sejmie 115 głosów. Poseł Wikiński zapowiedział, że jeśli w tym przypadku to się nie uda, będzie apelował do wyborców, by w najbliższych wyborach dali SLD takie poparcie, z którego uzbiera się wystarczająca liczba posłów Sojuszu w nowym parlamencie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t137000.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/demokracja;w;polsce;jest;zagrozona,151,0,860567.html) "Demokracja w Polsce jest zagrożona" Tak opinię wyraża Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, który protestuje przeciw zmianom ordynacji wyborczej oraz wykorzystywaniu psychiatrii do eliminacji przeciwników politycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t127477.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/wikinski;po;wycisnie;arlukowicza;jak;cytryne,97,0,826465.html) Wikiński: PO wyciśnie Arłukowicza jak cytrynę _ Fura, skóra i komóra _ przekonały naszego kolegę.
Tagi: wikiński, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz