Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
10.11.2014 09:16

SLD składa wniosek do prokuratury ws. 3 posłów PiS-u

SLD zawnioskuje do marszałka Sejmu, by ocenił aktywność całej polskiej delegacji na posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i sprawdził kwestie finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak/Jakub Kaczmarczyk)

SLD składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu wyłudzenia pieniędzy z sejmowej kasy przez trzech posłów PiS-u. To reakcja na okoliczności służbowej podróży Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu.

Mówił o tym w radiowej Jedynce szef SLD Leszek Miller. Podawał w wątpliwość to, że posłowie w ogóle planowali wyjazd samochodami. - _ Kto może uwierzyć w to, że samochodem lepiej jechać do Madrytu w podróż służbową po to, żeby jeden dzień spędzić na sali konferencyjnej, niż na przykład lecieć samolotem _ - pytał retorycznie.

SLD zawnioskuje do marszałka Sejmu, by ocenił aktywność całej polskiej delegacji na posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i sprawdził kwestie finansowe.

Trzej posłowie Prawa i Sprawiedliwości wzięli z sejmowej kasy pieniądze na podróż samochodami, a polecieli do Hiszpanii tanimi liniami lotniczymi. Sprawa rozliczenia stała się głośna, gdy żony polityków wszczęły na pokładzie samolotu awanturę.

Posłowie zostali zawieszeni. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że będzie zabiegał o usunięcie polityków z partii. Dziś o ich przyszłości może zdecydować zbierający się o godzinie 15. komitet polityczny PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest oświadczenie Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego. Jak się tłumaczą? Jarosław Kaczyński stwierdził, że będzie się domagał usunięcia wszystkich posłów z partii.
Zobacz, kogo PiS chce zwolnić od podatków "Pakt Socjalny Bliżej Ludzi" zawiera szereg kontrowersyjnych postulatów.
Kopacz usiądzie do stołu z każdym. Nawet z Kaczyńskim Szef PiS natomiast zastanawia się _ o co w tym wszystkim chodzi _.
Będzie walka na debaty między PiS i PSL? PiS wezwał ministra Marka Sawickiego do debaty na temat problemów polskiego rolnictwa. Ludowcy rewanżują się propozycją aż czterech debat.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz