Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt tytoniu
25.04.2013 11:59

Śląskie: Ponad 16 ton tytoniu znaleziono w nielegalnej wytwórni

Ponad 16 ton tytoniu o wartości ok. 9 mln zł znaleziono w nielegalnej wytwórni tytoniu w Rybniku - poinformował Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR NIEMIEC/East News)

Ponad 16 ton tytoniu o wartości ok. 9 mln zł znaleziono w nielegalnej wytwórni tytoniu w Rybniku - poinformował Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu i Służby Celnej ze Śląska odkryli też m.in. profesjonalną linię produkcyjną z urządzeniami do cięcia, mieszania i suszenia tytoniu.

- _ Krajalnia działała w stojącym na terenie posesji hangarze. Przetworzony i przygotowany do transportu tytoń przechowywany był w kartonowych pudłach _ - poinformował rzecznik komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu st. chor. Daniel Bartusik. - _ To była taka mała fabryka _ - powiedział Bartusik.

Z obliczeń funkcjonariuszy wynika, że _ gdyby zatrzymany towar akcyzowy trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 10 mln zł, tylko z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chciał sprzedać tonę tytoniu... znajomym Mężczyzna przyznał się do posiadania tylko tytoniu, który przy nim wykryto. - Tłumaczył, że kupił go by następnie sprzedać swoim znajomym - podała Skowron.
Tytoń mieszali w betoniarce. Wpadli z 1,5 tony Przy wprowadzeniu towaru do obrotu, szacunkowa wartość uszczuplenia dla Skarbu Państwa wyniosłaby pół miliona złotych.
Nielegalny tytoń przejęty przez celników i ABW Ponad 52 ton nielegalnego tytoniu przejęli funkcjonariusze Służby Celnej ze Śląska współpracujący z funkcjonariuszami ABW.
Tagi: przemyt tytoniu, tytoń, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz