Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koleje w polsce
24.10.2013 11:45

Śląskie: Pijana dróżniczka na posterunku kolejowym

Prawie pól promila alkoholu miała dróżniczka, pełniąca służbę na jednym z posterunków kolejowych w Chorzowie. Kobietę zatrzymali policjanci z drogówki po informacji przekazanej przez innego pracownika PKP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Prawie pól promila alkoholu miała dróżniczka, pełniąca służbę na jednym z posterunków kolejowych w Chorzowie. Kobietę zatrzymali policjanci z drogówki po informacji przekazanej przez innego pracownika PKP - podał zespół prasowy śląskiej policji.

Wczoraj wieczorem pracownik PKP poinformował dyżurnego chorzowskiej komendy, że dróżniczka pracująca na przejeździe kolejowym przy ul. Strzelców Bytomskich jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce pojechali policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Okazało się, że 51-letnia kobieta miała 0,42 promila alkoholu. Według wstępnych ustaleń podczas służby prawidłowo opuszczała i podnosiła szlabany. Nie wiadomo jeszcze, jakie kobieta usłyszy zarzuty. Jeżeli śledczy uznają, że będąc pod wpływem alkoholu sprowadziła niebezpieczeństwo katastrofy, może jej grozić nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Był pijany, choć nie pił alkoholu. Trafił do szpitala Mężczyzna często narzekał na upojenie alkoholowe o różnym nasileniu. Zdarzało się, że miał od 3,3 do 4 promili alkoholu we krwi.
Czyżby to koniec polskich Polmosów? "Jedzą, piją, lulki palą,Tańce, hulanka, swawola; Ledwie karczmy nie rozwalą, Cha cha, chi chi, hejza, hola!" tak pisał A.Mickiewicz w balladzie "Pani Twardowska". Czyżby to już koniec umiłowania Polaków do zabaw i napitku? Według najnowszych doniesień, w ciągu minionych pięciu lat zbankrutowało aż osiem polskich Polmosów. Nie do uwierzenia jest to, iż przez ostatnich 20 ...
Rząd zatwierdzi wyższą akcyzę. Zdrożeje alkohol i papierosy Resort finansów proponuje wzrost akcyzy na wyroby tytoniowe o 5 procent. Dzięki temu fiskus liczy na 780 mln złotych w budżecie państwa.
Tagi: koleje w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz