Notowania

składki na zus
03.07.2014 17:55

Śląskie: Odpowie za nieodprowadzenie 2,4 mln zł składek za pracowników

217 zarzutów usłyszał przedsiębiorca z Chorzowa (Śląskie). Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

217 zarzutów za nieodprowadzenie składek na ubezpieczenie społeczne swoich pracowników na łączną sumę 2,4 mln zł usłyszał przedsiębiorca z Chorzowa (Śląskie). Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że przedsiębiorca zatrudniał kilkuset pracowników w swojej firmie, lecz w przypadku 217 zatrudnionych osób w latach 2012 - 2013 nie odprowadził składek na ubezpieczenie społeczne.

W tej sytuacji w przyszłości ich emerytura byłaby wypłacona kosztem Skarbu Państwa.

Zaległości właściciela firmy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych za okres od lutego 2012 r. do grudnia 2013 r. wyniosły ok. 2,4 mln zł.

Prokuratura sporządziła już akt oskarżenia w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz mniej czasu na decyzję o emeryturze Deklarację pozostania w Otwartym Funduszu Emerytalnym, wypełniają tylko te osoby, które się na to zdecydują.
Badanie dla Money.pl: OFE czy ZUS? Ponad połowa Polaków nie wie, co musi zrobić Zatrważające dane: aż 67 procent Polaków nie wie, na czym polega możliwość wyboru w ramach emerytalnej reformy - wynika z badania Mands.
Oskładkowanie umów o dzieło. Związkowcy: to krok w dobrą stronę Pracodawcy uważają, że zmiany negatywnie wpłyną na polski rynek pracy i zwiększą koszty pracy.
Tagi: składki na zus, składki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz