Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: komornik przywłaszczył 250 tys. zł

0
Podziel się:

Komornik sądowy z Myszkowa pobierał zaliczki na poczet czynności egzekucyjnych, a później nie rozliczał tych pieniędzy.

Śląskie: komornik przywłaszczył 250 tys. zł
(Reporter)

Za przywłaszczenie 250 tys. zł odpowie komornik sądowy z Myszkowa (Śląskie). Według śledczych mężczyzna pobierał zaliczki na poczet czynności egzekucyjnych, a później nie rozliczał tych pieniędzy. W ten sposób miało zostać oszukanych blisko 250 osób i instytucji.

O zakończeniu śledztwa przeciwko 63-letniemu mężczyźnie poinformowała we wtorek śląska policja. Postępowanie, pod nadzorem miejscowej prokuratury, prowadzili myszkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą.

_ - Jak ustalili śledczy, mężczyzna prowadził przestępczy proceder od lutego do września 2012 roku. W tym czasie komornik pobierał zaliczki od klientów na poczet czynności egzekucyjnych i nie rozliczał tych pieniędzy. Na jego konto trafiały też pieniądze po wyegzekwowaniu należności od dłużników. Zgodnie z przepisami w ciągu czterech dni pieniądze powinny zostać przekazane wierzycielom. Tak się jednak nie działo _ - powiedziała rzeczniczka policji w Mikołowie asp. szt. Magdalena Modrykamień.

Na liście poszkodowanych znalazło się blisko 250 osób i instytucji z terenu całego kraju, korzystających z usług jego kancelarii.

Komornikowi zostały przedstawione zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i przywłaszczenia ponad 250 tys. zł. Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie trafił do Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)