Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skradzione w Anglii maszyny i ciągniki odzyskane

0
Podziel się

Ich wartość przekracza 1,5 mln zł. To wspólna akcja policji z Leszna i funkcjonariuszy CBŚ. Zarzuty usłyszało 12 osób.

Skradzione w Anglii maszyny i ciągniki odzyskane
(Reporter Poland)
bEpVJnCJ

Wśród zatrzymanych jest mężczyzna podejrzany o organizowanie transportu, kierowcy, którzy zajmowali się przerzutem, oraz przedsiębiorcy i rolnicy, którzy kupili kradzione maszyny - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Sprzęt trafił do Polski przez ostatnie dwa lata. Często był sprzedawany po znacznie zaniżonych cenach. _ Na przykład ciągnik rolniczy John Deere o wartości 280 tys. zł trafił do dużego gospodarstwa rolnego za 65 tys. zł _ - dodał Borowiak.

Podczas przeszukań policjanci przejęli kilka kradzionych aut; jeden z samochodów miał usunięte numery identyfikacyjne. Było tam także 16 silników z samochodów kradzionych we Francji.

bEpVJnCL

_ - Kryminalni zdobyli również materiały obciążające niektórych zatrzymanych o udział w procederze zgłaszania fikcyjnych kradzieży aut. W tych przypadkach chodziło o wyłudzenie ubezpieczenia _ - dodał rzecznik.

Zatrzymanym 12 osobom przedstawiono m.in. zarzuty paserstwa. Grozi im za to do 5 lat więzienia. 35-letni Daniel B., uznawany przez policjantów za organizatora przerzutu kradzionych pojazdów, został tymczasowo aresztowany.

Czytaj więcej w Money.pl
Niezwykła inwencja bezrobotnych. Oto jak... CBŚ zatrzymało kobietę, która wystawiała bezrobotnym fałszywe dokumenty o zatrudnieniu, na podstawie których wyłudzano m.in. sprzęt rtv i auta.
Spektakularny sukces dolnośąskiego CBŚ Do tej pory w sprawie zatrzymano jedenaście osób, którym łącznie postawiono 71 zarzutów.
Namierzyli ich w sieci. Wpadło 14 osób CBŚ zatrzymała 14 osób, zajmujących się sprzedażą i produkcją materiałów wybuchowych.
bEpVJnDm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)