Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Skandaliczne nadużycia w służbie zdrowia"

0
Podziel się:

Dzisiaj rozpoczęło się posiedzenie Rady NFZ, która ma rozpatrzyć wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odsunięcie od pełnienia obowiązków p.o. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego.

Na zdj. Bartosz Arłukowicz
Na zdj. Bartosz Arłukowicz (Jan Bielecki/East News)

Dzisiaj rozpoczęło się posiedzenie Rady NFZ, która ma rozpatrzyć wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odsunięcie od pełnienia obowiązków p.o. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego na czas wyjaśnienia sprawy dotyczącej umowy NFZ z prywatną kliniką w Katowicach.

Wniosek w tej sprawie Arłukowicz złożył w poniedziałek w związku z publikacją tygodnika _ Wprost _. Według tygodnika Pakulski, gdy pełnił funkcję wiceprezesa NFZ, w połowie ubiegłego roku _ wymógł na podwładnych, aby jego nazwisko zniknęło z protokołów CBA pokazujących skandaliczne nadużycia w śląskiej służbie zdrowia _, gdzie wcześniej był zastępcą dyrektora oddziału. Protokoły te miały trafić do ówczesnej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Jak napisał tygodnik, nazwisko Pakulskiego pojawia się w protokole CBA _ za każdym razem, gdy funkcjonariusze CBA wskazują na winnych zaniedbań _.

Pakulski zaprzecza, że prosił o wykreślenie swego nazwiska z protokołów CBA i zapowiedział, że pozwie autorów artykułu do sądu.

Chodzi o umowę NFZ z EuroMedic Medical Center w Katowicach. Z kontroli prowadzonej przez CBA wynika, że przedstawiciele EuroMedic, starając się o kontrakt w 2011 r., podali nieprawdziwe informacje, które miały wpływ na zawarcie umowy.

Minister zdrowia wystąpił do Rady NFZ, aby odsunęła Pakulskiego od pełnienia obowiązków na czas wyjaśnienia sprawy. Zapowiedział też, że zwróci się do CBA o pełne zbadanie wszystkich okoliczności dot. raportu śląskiego CBA.

W 2011 r. Pakulski był zastępcą dyrektora śląskiego oddziału NFZ ds. medycznych. Funkcję tę pełnił od marca 2008 r.. Od lipca do września 2012 r. był p.o. dyrektora tego oddziału, a następnie został zastępcą prezesa NFZ ds. medycznych. Od grudnia 2013 r. pełni obowiązki prezesa NFZ.

W ubiegły piątek śląski NFZ poinformował, że o wypowiedzeniu umowy katowickiemu szpitalowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w służbie zdrowia. To jest niezbędne Zwiększenie zakresu badań wykonywanych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej poprawiłoby dostęp pacjentów do świadczeń - uważają lekarze rodzinni.
Skarżą się na ministra zdrowia do premiera Powód to odmowa interwencji ministra ws. niekorzystnego - według szpitali - systemu rozliczania kontraktów przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Rewolucyjne pomysły PiS na służbę zdrowia. Kto za nie zapłaci? Dopóki nie będzie współpłacenia, sytuacja nie poprawi się - twierdzą eksperci.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)