Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandal we Włoszech. Politycy kupowali zabawki z sex-shopu

0
Podziel się:

Zabawki z sex-shopu na liście wydatków na cele partyjne we Włoszech. Politycy lokalnego ugrupowania tłumaczą, że kupili dla żartu prezenty urodzinowe dla partyjnego kolegi.

Skandal we Włoszech. Politycy kupowali zabawki z sex-shopu
(Daveness_98/CC/Flickr)

Lokalni politycy z Bolzano w Górnej Adydze na północy Włoch zrobili zakupy w sex-shopie korzystając z funduszy przeznaczonych na działalność partyjną. Miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zakupu zabawek erotycznych za publiczne pieniądze.

Rachunek za kilka osobliwych gadżetów, nie mających nic wspólnego z polityczną działalnością przedłożyli z wnioskiem o zwrot poniesionych wydatków działacze prawicowego ugrupowania ludności niemieckojęzycznej z Bolzano-Freiheitlichen.

To kolejny ujawniony w ostatnich latach we Włoszech rażący przykład szastania przez samorządowców i lokalnych polityków publicznymi pieniędzmi i wydawania ich na własne potrzeby.

Zabawki z sex-shopu dołączyły na przykład do zielonych bokserek, kupionych przez przewodniczącego władz Piemontu czy prochu do broni strzeleckiej, który również znalazł się wśród partyjnych wydatków w jednym z regionów. W związku z plagą takich nadużyć kolejne rządy usiłują drastycznie obniżyć wydatki na klasę polityczną w kraju, gdzie są one najwyższe w Europie.

W wielu regionach Włoch trwają dochodzenia w sprawie sprzeniewierzenia milionów euro przez lokalnych polityków. W Bolzano wydatkami z partyjnej kasy zainteresowała się Gwardia Finansowa, która przyjrzała się przedkładanym rachunkom. Sprawę skierowała do prokuratury.

Politycy lokalnego ugrupowania tłumaczą, że w sex-shopie kupili dla żartu prezenty urodzinowe dla partyjnego kolegi. Nie wyjaśnili natomiast, dlaczego zażądali zwrotu pieniędzy za ten wydatek. Zapewnili, że sprawdzą, czy rzeczywiście doszło do nieprawidłowości.

Czytaj więcej w Money.pl
Radni kupowali bokserki, trufle i czipsy Dochodzeniem w sprawie sprzeniewierzenia publicznych pieniędzy objęte są 43 osoby z władz regionu ze stolicą w Turynie.
Podrabiali dokumenty i wyłudzali pożyczki Pomysłodawcą procederu, który trwał od 2006 do 2007 roku, był Tomasz M. Oprócz niego udział w wyłudzeniach kredytów hipotecznych i konsumpcyjnych zarzucono 11 innym osobom.
Wykasowane dane z USG. Jest śledztwo Prokuratorzy sprawdzają, czy we włocławskim szpitalu nie wykasowano danych z badania USG. Zabezpieczyli całą aparaturę i nośniki pamięci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)