Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
20.05.2013 08:44

Skandal szpiegowski w Rosji. Co za szopka!

Amerykański dyplomata, oskarżony przez Rosjan o szpiegostwo, opuścił Moskwę. Trzeci sekretarz amerykańskiej ambasady w rosyjskiej stolicy Ryan Fogle odleciał do Stanów Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Ryan Fogle, amerykański dyplomata podejrzany o szpiegostwo

Amerykański dyplomata, oskarżony przez Rosjan o szpiegostwo, opuścił Moskwę. Trzeci sekretarz amerykańskiej ambasady w rosyjskiej stolicy Ryan Fogle odleciał do Stanów Zjednoczonych. Zdjęcia z lotniska pokazały rosyjskie stacje telewizyjne.

Dawno w Rosji nie urządzono takiego spektaklu telewizyjnego wokół skandalu szpiegowskiego. Wszystkie stacje telewizyjne pokazały zdjęcia z zatrzymania Fogla i szczegółowo poinformowały o jego rzekomej, szpiegowskiej działalności. Ambasadorowi wręczono notę protestacyjną i poproszono by już więcej nie dochodziło do takich sytuacji.

Federalna służba bezpieczeństwa tłumaczył_ a, że świadomie urządziła szopkę w związku z zatrzymaniem amerykańskiego dyplomaty. - Nie widzimy innego sposobu uregulowania tej kwestii, dlatego nadaliśmy tej sprawie rozgłosu. Dawniej nie postępowali oni aż tak bezceremonialnie _ - powiedział rzecznik służb.

Tymczasem rosyjscy komentatorzy zauważają, że skandal szpiegowski może ochłodzić i tak kiepskie relacje Waszyngtonu z Moskwą. Reporterzy drwią, że co to za szpieg, który w XXI wieku chodził po Moskwie z kompasem i mapą.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyplomata USA szpiegiem? Ostra reakcja Rosji _ Takie działania w duchu "zimnej wojny" bynajmniej nie sprzyjają umocnieniu wzajemnego zaufania _.
Alpejska krowa 1 jest szpiegiem? Dziś proces Ona miała pseudonim alpejska krowa 1, on nie wiadomo. Nie chcą ujawnić swojej tożsamości i nie zamierzają składać zeznań.
USA i Rosja dogadają sie w sprawie tarczy? Budowa tarczy antyrakietowej w Europie jest jednym z głównych punktów spornych w relacjach między Rosją a USA i NATO.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz