Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandal szpiegowski w Rosji. Co za szopka!

0
Podziel się:

Amerykański dyplomata, oskarżony przez Rosjan o szpiegostwo, opuścił Moskwę. Trzeci sekretarz amerykańskiej ambasady w rosyjskiej stolicy Ryan Fogle odleciał do Stanów Zjednoczonych.

Ryan Fogle, amerykański dyplomata podejrzany o szpiegostwo
Ryan Fogle, amerykański dyplomata podejrzany o szpiegostwo (PAP/EPA)
bECgwkPp

Amerykański dyplomata, oskarżony przez Rosjan o szpiegostwo, opuścił Moskwę. Trzeci sekretarz amerykańskiej ambasady w rosyjskiej stolicy Ryan Fogle odleciał do Stanów Zjednoczonych. Zdjęcia z lotniska pokazały rosyjskie stacje telewizyjne.

Dawno w Rosji nie urządzono takiego spektaklu telewizyjnego wokół skandalu szpiegowskiego. Wszystkie stacje telewizyjne pokazały zdjęcia z zatrzymania Fogla i szczegółowo poinformowały o jego rzekomej, szpiegowskiej działalności. Ambasadorowi wręczono notę protestacyjną i poproszono by już więcej nie dochodziło do takich sytuacji.

Federalna służba bezpieczeństwa tłumaczył_ a, że świadomie urządziła szopkę w związku z zatrzymaniem amerykańskiego dyplomaty. - Nie widzimy innego sposobu uregulowania tej kwestii, dlatego nadaliśmy tej sprawie rozgłosu. Dawniej nie postępowali oni aż tak bezceremonialnie _ - powiedział rzecznik służb.

bECgwkPr

Tymczasem rosyjscy komentatorzy zauważają, że skandal szpiegowski może ochłodzić i tak kiepskie relacje Waszyngtonu z Moskwą. Reporterzy drwią, że co to za szpieg, który w XXI wieku chodził po Moskwie z kompasem i mapą.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyplomata USA szpiegiem? Ostra reakcja Rosji _ Takie działania w duchu "zimnej wojny" bynajmniej nie sprzyjają umocnieniu wzajemnego zaufania _.
Alpejska krowa 1 jest szpiegiem? Dziś proces Ona miała pseudonim alpejska krowa 1, on nie wiadomo. Nie chcą ujawnić swojej tożsamości i nie zamierzają składać zeznań.
USA i Rosja dogadają sie w sprawie tarczy? Budowa tarczy antyrakietowej w Europie jest jednym z głównych punktów spornych w relacjach między Rosją a USA i NATO.
bECgwkPS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)