Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandal szpiegowski. Schaeuble: Działania Amerykanów są głupie

0
Podziel się:

Po odkryciu dwóch domniemanych szpiegów działających dla Stanów Zjednoczonych, Niemcy zaostrzają ton wobec Waszyngtonu.

Skandal szpiegowski. Schaeuble: Działania Amerykanów są głupie
(photo-service.europarl.europa.eu)

Niemiecki minister finansów nazwał postępowanie Amerykanów bardzo dosadnie.
Schaeuble przyznał w telewizji Phoenix, że gdyby nie bliskie partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi Niemcom zapewne nie udałoby się obronić przed wieloma zagrożeniami terrorystycznymi.

Nie oznacza to jednak, że Amerykanie mogą werbować w Niemczech - jak się wyraził - trzeciorzędnych ludzi. Schaueble dodał, że chce się płakać z powodu takiej głupoty. Niemieccy politycy wciąż zastanawiają się jaka powinna być reakcja Niemiec na najnowszy skandal szpiegowski.

Sugeruje się wydalenie z Niemiec części pracowników amerykańskiej ambasady. Mówi się także o tym, że niemiecki wywiad powinien zacząć szpiegować Amerykanów.
W ostatnich dniach niemieckie służby zatrzymały dwóch obywateli Niemiec podejrzanych o działalność agenturalną na rzecz Stanów Zjednoczonych.

Jeden z podejrzanych to pracownik niemieckiego wywiadu, drugi był zatrudniony w ministerstwie obrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera szpiegowska w Niemczech. Winne... Prowadzone jest śledztwo przeciwko kolejnej osobie, podejrzanej o szpiegostwo. Nie ujawniono, dla którego kraju osoba ta miałaby szpiegować.
USA podsłuchiwały Merkel. Teraz celem są... Służby wywiadowcze USA po zaprzestaniu podsłuchiwania telefonu komórkowego kanclerz Angeli Merkel zintensyfikowały inwigilację jej otoczenia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)