Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skandal na Ukrainie. Kto podpisał ważny kontrakt?

0
Podziel się

Kontrakt zawarto w poniedziałek w obecności premiera Ukrainy i innych członków ukraińskich władz.

Skandal na Ukrainie. Kto podpisał ważny kontrakt?
(kmu.gov.ua)
bEifDawR

Międzynarodowy skandal na Ukrainie związany z kontraktem na budowę terminalu do odbioru gazu skroplonego pod Odessą. Hiszpańska firma, która jakoby zawarła umowę, twierdzi, że nie ma nic wspólnego z porozumieniem (na zdjęciu premier Ukrainy *- *Mykola Azarov).

Dziennik Kommiersant pisze, że kontrakt zawarto w poniedziałek w obecności premiera Ukrainy i innych członków ukraińskich władz. Z hiszpańskiej strony dokument miał jakoby podpisać mężczyzna przedstawiony jako reprezentant tamtejszej firmy. Ta ostatnia jednak, oświadczyła dzień później, że z projektem nie ma nic wspólnego i nawet nie rozważa w nim udziału, a osoba, która podpisała dokument w poniedziałek, nie jest z nią związana.

Odpowiedzialny za państwową agencje inwestycji, która zajmuje się budową terminalu jest zaskoczony tym oświadczeniem i nadal przekonuje, że kontrakt podpisała wcześniej wymieniony reprezentant hiszpańskiej firmy. Jego zdaniem, teraz firma zmienia umowę, choć sam nie wie z jakiego powodu.

bEifDawT

Plany przewidują, że wstępnie terminal zacznie działać w przyszłym roku. Początkowo gaz ma być przyjmowany na wynajętym przez Ukrainę statku, dopiero później powstanie stacjonarny terminal. Cała inwestycja ma być ostatecznie gotowa w 2018 roku. Rocznie terminal ma przyjmować 10 miliardów metrów sześciennych gazu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tymoszenko o strachu w szeregach okupantów Julia Tymoszenko, przebywająca w więzieniu była premier Ukrainy, wyraziła dziś nadzieję, że zmiany w jej kraju nastąpią już niebawem.
Tymoszenko obchodzi 52. urodziny. W szpitalu Zwolennicy Julii Tymoszenko przynieśli jej kwiaty, w tym także ogromne serce z czerwonych róż. W niebo poleciało kilkadziesiąt białych i czerwonych balonów.
Janukowycz podpisał. Przejmie pełnię władzy? Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał ustawę o referendum, która otwiera drogę do zmian w konstytucji.
bEifDaxu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)