Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandal na Tajwanie. Skażony olej trafił do sklepów

0
Podziel się:

Sprawa jest tak poważna, że do dymisji podał się nadzorujący sektor bezpieczeństwa żywności minister zdrowia.

Skandal na Tajwanie. Skażony olej trafił do sklepów
(PAP/EPA)

Na Tajwanie aresztowano szefa koncernu, który oskarżany jest o sprzedaż w całej Azji zanieczyszczonego oleju spożywczego. To jeden z najpoważniejszych skandali dotyczących bezpieczeństwa żywności na Tajwanie.

Kilka dni temu świat obiegły zdjęcia prezesa koncernu Chang Guann, Yeh Wen-hsianga, który na kolanach przepraszał ludzi w całej Azji za skandal ze sprzedażą skażonego oleju. Mężczyzna utrzymuje, że olej po procesie rafinacji jest bezpieczny dla zdrowia. Z tego powodu na konferencji prasowej wypił szklankę oleju produkowanego przez koncern Chang Guann.

Teraz w obawie przed matactwem prezesa firmy zatrzymała policja. Olej spożywczy pochodzący z firmy podejrzewanej o stosowanie przy jego produkcji m.in. olei przemysłowych, a nawet skupowanych po zużyciu w restauracjach, trafił do około 1000 odbiorców korporacyjnych w całej Azji. Pośród nich są m.in. duże sieci sprzedające wypieki oraz restauracje.

Wszystkie produkty firmy Chang Guann zostały wycofane ze sklepów. Skandal jest tak poważny, że do dymisji podał się nadzorujący sektor bezpieczeństwa żywności minister zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)