Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Skandal finansowy na francuskiej prawicy

0
Podziel się:

Polityczne trzęsienie ziemi na prawicy nastąpiło nazajutrz po tym, jak w walce o fotele w Parlamencie Europejskim, spadkobierczyni gaullistowskich tradycji, partia UMP po raz pierwszy przegrała ze skrajną prawicą z Frontu Narodowego.

Skandal finansowy na francuskiej prawicy
(ell brown/CC/Flickr)

Przewodniczący prawicowej opozycji Jean-Francois Cope spotkał się z zarzutami, iż wraz z Nicolasem Sarkozym ukryli część kosztów kampanii przed wyborami prezydenckimi trzy lata temu. Francuskie prawo zezwala kandydatowi, który przejdzie do drugiej tury na wydanie na kampanię maksimum 22 i pół miliona euro. Jean-Francois Cope podał się do dymisji.

Nadine Morano - jedna z postaci ze świecznika partii UMP z uznaniem mówiła o postawie przewodniczącego, który podając się do dymisji dał - jej zdaniem - świadectwo poczucia odpowiedzialności. Morano uważa, że Cope ustąpił chronić swoją „polityczną rodzinę”. Teraz UMP będzie mogła przedstawić nowy, konkretny program dla Francji.

Z afery wielce uradowana jest liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen, bo republikańska prawica, to dla niej przeciwnik numer jeden.

Czytaj więcej w Money.pl
Klęska w eurowyborach. Obniżą podatki Po klęsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego szef socjalistycznego rządu we Francji Manuel Valls zapowiedział dalszą obniżkę podatków dla najmniej zarabiających i klasy średniej.
David Cameron: Europa potrzebuje zmian Zdaniem premiera Wielkiej Brytanii Unia Europejska nie może zlekceważyć wyników tych wyborów i udawać, że nic się nie stało.
Schaeuble nazwał francuski FN faszystowskim Jak jednocześnie zaznaczył, Europa nie jest możliwa bez Włoch i nie jest z pewnością możliwa bez Francji.
PiS po swojemu weryfikuje wyniki wyborów Do jutra partia będzie gromadziła sfotografowane protokoły z głosowania do PE.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)