Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skandal w Belgradzie na meczu Serbia-Albania

0
Podziel się:

Wczorajszy mecz między Serbią i Albanią uznany został wcześniej jako wydarzenie wysokiego ryzyka i miał się odbyć bez udziału kibiców gości.

Skandal w Belgradzie na meczu Serbia-Albania
(PAP/EPA)
bEKAzJWZ

1/9

fot: PAP/EPA

W 42 minucie spotkania rozgrywanego w Belgradzie, nad boiskiem pojawił się zdalnie sterowany obiekt latający z przywiązaną do niego albańską flagą i mapą wielkiej Albanii i małej Serbii.

Kiedy serbski piłkarz Stefan Mitrović chwycił flagę, natychmiast zawodnicy z Albanii rzucili się do niego i próbowali mu ją siłą zabrać. Doszło do szamotaniny między zawodnikami. Na płytę wtargnęli też serbscy kibice.

bEKAzJXb

Sędzia Martin Etkinson z Anglii przerwał mecz. Na zbiegających do szatni albańskich piłkarzy, z trybun poleciały zapalniczki i latarki. Na trybunach doszło do bijatyki między kibicami obu reprezentacji, musiała interweniować policja.

Po godzinie oczekiwania zapadła decyzja, że mecz nie zostanie wznowiony. Sędzia i delegat UEFA chcieli by spotkanie było kontynuowane, ale nie zgodzili się Albańczycy.

Zobacz także: Zobacz relację z meczu w Belgradzie:

Wczorajszy mecz między Serbią i Albanią uznany został wcześniej jako wydarzenie wysokiego ryzyka i miał się odbyć bez udziału kibiców gości. Jednak albańscy kibice za pośrednictwem internetu i portali społecznościowych apelowali by kto może przyjechał do Belgradu.

bEKAzJXh

Należy oczekiwać, że UEFA nałoży surowe kary na organizatorów i uczestników zakończonego wielkim skandalem meczu.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpalali samochody, w policję poleciały... Do starć doszło podczas protestu kilkuset Albańczyków przeciwko blokadzie mostu łączącego obie części miasta.
Będzie pojednanie Serbów z Albańczykami? Jest to najnowszą oznaką pewnej odwilży w stosunkach między Serbami i Albańczykami w Kosowie w sześć lat po jego oddzieleniu się od Serbii.
W Kosowie wyborcy nie są bezpieczni Zamaskowani mężczyźni wtargnęli do głównego punktu wyborczego w Mitrovicy i rozpylili wewnątrz gaz oraz rozbili urny wyborcze.
bEKAzJXC
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)