Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Silvio Berlusconi chce resocjalizacji

0
Podziel się:

Były premier Włoch Silvio Berlusconi złożył w prokuraturze w Mediolanie wniosek o możliwość odbycia pod opieką służb socjalnych kary pozbawienia wolności, na jaką prawomocnie skazano go za oszustwa podatkowe.

Silvio Berlusconi chce resocjalizacji
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)
bEsrVlTV

Były premier Włoch Silvio Berlusconi złożył w prokuraturze w Mediolanie wniosek o możliwość odbycia pod opieką służb socjalnych kary pozbawienia wolności, na jaką prawomocnie skazano go za oszustwa podatkowe - podały media powołując się na adwokatów.

77-letni Berlusconi ze względu na wiek nie pójdzie do więzienia. Do wyboru miał resocjalizację, na przykład poprzez pracę społeczną, lub areszt domowy. Z kary czterech lat więzienia, jaką otrzymał, ponad trzy lata podlegają amnestii. Kara została zredukowana do dziewięciu miesięcy.

Wniosek byłego szefa rządu i lidera centroprawicy musi zaaprobować sędzia, który decyduje o trybie odbywania kary. Według źródeł sądowych postanowienie w tej sprawie zapadnie nie wcześniej niż na wiosnę przyszłego roku.

bEsrVlTX

W ostatnich dniach już kilka stowarzyszeń i organizacji wyraziło gotowość przyjęcia Berlusconiego i zaproponowało mu pracę społeczną. Zgłosiła się między innymi organizacja obrony praw konsumentów Codacons proponując mu, by pomagał obywatelom.

Poza tym gościnę i miejsce pracy zaoferowały byłemu premierowi stowarzyszenie obrońców praw zwierząt i środowiska, szkoła na północy Włoch, spółdzielnia z Neapolu, dobroczynna wspólnota katolicka oraz ruch przeciwników kary śmierci.

Rozważana jest również inna możliwość: resocjalizacja Berlusconiego w domu w obecności opiekuna społecznego, któremu zostałby powierzony.

Trudno, jak zauważają eksperci, wyobrazić sobie, by medialny magnat chodził wykonywać pracę społeczną z 12-osobową eskortą złożoną z policjantów, pilnujących go jako byłego premiera, oraz z jego prywatnej ochrony.

bEsrVlUd
Czytaj więcej w Money.pl
Klęska Silvio Berlusconiego. Straci fortunę Były premier Włoch poniósł porażkę w Sądzie Najwyższym, który odrzucił jego wniosek o uchylenie wyroku o nakazie wypłaty ponad pół miliarda euro.
To koniec kariery politycznej Berlusconiego? Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka odwoła się Silvio Berlusconi przeciwko ustawie, która pozwoli na pozbawienie go mandatu parlamentarnego.
Sprawdź, jak Silvio Berlusconi zareagował na wyrok sądu Były premier został dziś skazany na siedem lat więzienia za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy.
bEsrVlUy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)