Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces berlusconiego
28.12.2012 11:53

Silvio Berlusconi będzie płacił byłej żonie 3 mln euro miesięcznie

Żona byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, Veronica Lario, będzie otrzymywać od niego 3 miliony euro miesięcznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Żona byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, Veronica Lario, będzie otrzymywać od niego 3 miliony euro miesięcznie - głosi porozumienie finansowe w sprawie warunków separacji. Poinformował o tym dziennik _ Corriere della Sera _.

Według największej włoskiej gazety porozumienie zawarte po ponad trzech latach sporów przewiduje, że Lario otrzyma tylko jedną z licznych posiadłości medialnego magnata, rezydencję Macherio położoną koło Mediolanu. Jej wartość szacuje się na 78 milionów euro.

Resztę majątku, przede wszystkim finansowe imperium, Berlusconi zachowuje dla siebie i pięciorga swych dzieci, z których troje ma z Lario.

Będzie ona otrzymywać od przywódcy centroprawicy 100 tysięcy euro dziennie - tak warunki separacji podsumowuje _ Corriere della Sera _. Dziennik ujawnił, że porozumienie o separacji bez orzekania o winie którejś ze stron zostało osiągnięte tuż przed świętami. Początkowo Lario domagała się 43 mln euro rocznie; ugoda opiewa na sumę 36 mln euro.

O swej decyzji o złożeniu wniosku o separację 20 lat młodsza od Berlusconiego Lario poinformowała publicznie w kwietniu 2009 roku. Zarzuciła wówczas mężowi, że uczestniczył w przyjęciu urodzinowym 18-latki i uznała za _ bezwstydne _ to, iż zgłasza kandydatury telewizyjnych gwiazdek i modelek do Parlamentu Europejskiego. Dwa lata wcześniej w otwartym liście do Berlusconiego, zamieszczonym na łamach dziennika _ La Repubblica _, Lario wyraziła oburzenie z powodu zachowania swego męża, który publicznie czynił awanse wobec ówczesnej modelki Mary Carfagny, późniejszej minister do spraw równouprawnienia w jego rządzie.

Nie jest pewne, czy po formalnej separacji Berlusconi i jego żona będą starali się o rozwód. Niedawno 76-letni były premier i kandydat na to samo stanowisko w lutowych wyborach ogłosił w swojej telewizji, że się zaręczył. Jego wybranką jest 27-letnia była radna z Neapolu Francesca Pascale.

Czytaj więcej w Money.pl
Mario Monti chce zmieniać Włochy i Europę Polityk przedstawił plan działań na najbliższy rok. Ujawnił, co zamierza robić.
Belusconi zaskakuje. Zrezygnuje dla niego? Politycy europejskiej chadecji apelowali do premiera Włoch Mario Montiego, by kandydował w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.
Berlusconi wraca, a premier Monti milczy Premier Włoch Mario Monti nadal uchyla się od odpowiedzi na pytania o swą przyszłość.
Tagi: proces berlusconiego, berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz