Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msz
27.04.2012 16:26

Sikorski traci sekretarza, zmiany w MSZ

Mikołaj Dowgielewicz nie jest już sekretarzem stanu ds. europejskich w MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Mikołaj Dowgielewicz nie jest już sekretarzem stanu ds. europejskich w MSZ. Premier Donald Tusk przyjął jego rezygnację w związku z objęciem przez Dowgielewicza funkcji wicegubernatora w Banku Rozwoju Rady Europy - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

_ - Są w życiu instytucji momenty smutne, kiedy czuje się, że odchodzi podpora. Mikołaju, byłeś dobrym duchem resortu _ - relacjonuje Bosacki słowa szefa MSZ Radosława Sikorskiego z pożegnalnej uroczystości Dowgielewicza w MSZ.

_ - Byłeś nie tylko sekretarzem stanu, wiceministrem spraw zagranicznych, ale także pełnomocnikiem rządu ds. prezydencji. Nie muszę Ci mówić, jakim sukcesem była ona dla Polski, dla urzędu i dla Ciebie osobiście. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystko, co zrobiłeś. Będzie nam Ciebie brakowało _ - dodał Sikorski.

Jak zaznaczył Bosacki, w podziękowaniu za wieloletnią służbę szef polskiej dyplomacji wręczył Dowgielewiczowi kopię przedwojennej szpady dyplomatycznej.

Rzecznik MSZ podkreślił, że Dowgielewicz jako minister do spraw europejskich pełnił swoją funkcję najdłużej spośród swoich odpowiedników ze wszystkich 27 państw członkowskich UE.

Dowgielewicz od stycznia 2010 roku odpowiadał w MSZ za sprawy europejskie, a wcześniej - od końca 2007 roku - sprawował funkcję sekretarza stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej oraz sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej.

Rzecznik MSZ przypomina, że w lipcu 2008 roku Dowgielewicz został powołany na urząd pełnomocnika rządu do spraw przygotowania organów administracji rządowej do sprawowania przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Był odpowiedzialny za całość przygotowań oraz przebieg pierwszej prezydencji Polski w Radzie UE.

Jak zaznaczył Bosacki, dotychczasowa praca zawodowa Dowgielewicza była związana z problematyką europejską.

2 maja rozpocznie on kadencję wicegubernatora Banku Rozwoju Rady Europy. Będzie odpowiedzialny za kraje Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Rada Zarządzająca wybrała Dowgielewicz na to stanowisko 30 marca przez aklamację - jego kandydatura została zarekomendowana Radzie przez Gubernatora Banku, Rolfa Wenzela, spośród 9 kandydatów zgłoszonych na to stanowisko.

Czytaj więcej o sytuacji w MSZ:
"Te zarzuty są bezzasadne!" Resort się broni Wrzawa po słowach ministra Sikorskiego nie milknie. Oto oficjalna odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Polski polityk dostał wysoką unijną posadę Kandydatura Polaka została zarekomendowana Radzie przez gubernatora banku, Rolfa Wenzela, spośród dziewięciu kandydatów zgłoszonych na to stanowisko.
Nowy dowód ws. Smoleńska. MSZ reaguje na zarzuty Kaczyńskiego _ - Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister spraw zagranicznych już niewiele po 9 wiedział, że wszyscy zginęli _ - pytał prezes PiS.
Tagi: msz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz