Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski: To będzie przestroga dla innych

0
Podziel się:

Szef dyplomacji o zabiciu Osamy bin Ladena: Gratulujemy sojusznikom i cieszymy się wraz z narodem amerykańskim.

Sikorski: To będzie przestroga dla innych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEDcUqHV

Sprawiedliwości stało się zadość, gratulujemy sojusznikom, cieszymy się wraz z narodem amerykańskim - napisał szef MSZ Radosław Sikorski w oświadczeniu sprawie śmierci Osamy bin Ladena.

Osama bin Laden, twórca sieci terrorystycznej al Kaida, odpowiedzialny za śmierć tysięcy niewinnych ludzi, został zabity podczas akcji sił amerykańskich 1 maja w Pakistanie.

Sikorski podkreślił w oświadczeniu, że _ Polacy ginęli w zamachach zorganizowanych przez Ben Ladena i jego siatkę: w najstraszniejszym z nich, 11 września 2001 roku w USA, na Bali, w Madrycie i Londynie czy w Pakistanie, gdzie geolog Piotr Stańczak porwany i zamordowany został przez radykałów inspirowanych przez ben Ladena _.

bEDcUqHX

Jak dodał minister _ Polscy żołnierze walczą w Afganistanie w ramach misji NATO dlatego, że ben Laden wydał swą terrorystyczną wojnę cywilizowanemu światu _.

_ - Niech wczorajszy dzień będzie przestrogą dla tych, którzy chcą kontynuować haniebne działania ben Ladena i planują kolejne ataki terrorystyczne _ - napisał Sikorski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t138544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/osama;bin;laden;nie;zyje;ujawniono;miejsce;pochowku,154,0,821658.html) Osama bin Laden nie żyje. Ujawniono miejsce pochówku Przywódca Al Kaidy zginął w wyniku akcji amerykańskich i pakistańskich sił specjalnych niedaleko Islamabadu. Barack Obama, potwierdzając tę informację, oświadczył: _ Dziś sprawiedliwości stało się zadość _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t138547.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swietuja;smierc;osamy,248,0,821752.html) Świętują śmierć Osamy Tysiące ludzi wyszły na ulice amerykańskich miast, by uczcić zabicie Osamy Bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t47243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obudzilismy;sie;w;bezpieczniejszym;swiecie,215,0,821719.html) "Obudziliśmy się w bezpieczniejszym świecie" Zdaniem Jerzego Buzka śmierć Bin Ladena jest ważnym krokiem w celu pokonania Al-Kaidy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t77890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gratulacje;dla;obamy;za;zabicie;bin;ladena,206,0,821710.html) Gratulacje dla Obamy za zabicie Bin Ladena Benjamin Netanjahu pogratulował USA zabicia terrorysty, oceniając, że to _ wielki triumf _. Cameron mówi o _ uldze dla świata _.
bEDcUqIy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)