Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski ripostuje: To Lech Kaczyński łamał konstytucję

0
Podziel się

Szef MSZ Radosław Sikorski odpowiada na zarzuty sformułowane przez "Gazetę Polską Codziennie".

Sikorski ripostuje: To Lech Kaczyński łamał konstytucję
(Xinhua News/East News)
bEiUIVMB

_ - Jeśli ktoś łamał konstytucję, to Lech Kaczyński _- tak szef MSZ Radosław Sikorski odpowiada we wtorek na zarzuty sformułowane przez _ Gazetę Polską Codziennie. _

_ Gazeta Polska Codziennie _ opublikowała tekst pt. _ Sikorski złamał konstytucję _. _ Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych nie przesyłało bieżących informacji do Kancelarii Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego - wynika z przesłuchania Radosława Sikorskiego. To złamanie konstytucji mówią prawnicy _ - czytamy w artykule.

Sikorski odniósł się do tych zarzutów na Twitterze. _ Jeśli ktoś łamał art. 133 pkt. 3 Konstytucji to Prezydent Lech Kaczyński, nie współdziałając z rządem, jadąc do Rosji wbrew stanowisku MSZ _ - napisał szef MSZ.

bEiUIVMD

Według _ GPC _ od początku 2009 r. do Kancelarii Prezydenta trafiały tylko depesze przetworzone w MSZ. Były wiceszef tego resortu Witold Waszczykowski powiedział gazecie, że Sikorski celowo chciał w ten sposób odciąć prezydenta od źródeł informacji po to, by nie miał on możliwości własnej oceny polityki zagranicznej rządu Donalda Tuska.

To złamanie konstytucji, której artykuł 133. wyraźnie mówi, że _ Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem _ - powiedział _ GPC _ Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. _ - Pozbawianie prezydenta dostępu do bezpośrednich depesz MSZ jest ograniczeniem wykonywania jego obowiązków _ - dodał prawnik.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy dowód ws. Smoleńska. MSZ reaguje na zarzuty Kaczyńskiego _ - Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister spraw zagranicznych już niewiele po 9 wiedział, że wszyscy zginęli _ - pytał prezes PiS.
Ktoś dzownił z telefonu prezydenta Kaczyńskiego. Jest śledztwo Chodzi o połączenia z telefonu komórkowego Nokia 6310i o numerze 505114114 tuż po katastrofie smoleńskiej.
bEiUIVNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)