Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski jedzie do Kijowa. Będzie negocjował

0
Podziel się:

- Będzie to okazja do przeprowadzenia rozmów zarówno z władzami ukraińskimi, jak i z przedstawicielami opozycji - powiedział szef MSZ.

Sikorski jedzie do Kijowa. Będzie negocjował
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że weźmie w czwartek w Kijowie udział w posiedzeniu rady ministrów spraw zagranicznych OBWE. Będzie to okazja do przeprowadzenia rozmów zarówno z władzą, jak i opozycją na Ukrainie - dodał Sikorski.

Sikorski pytany, czy weźmie udział w spotkaniu ministerialnym w Kijowie odparł: _ tak, będę uczestniczył _. _ Podjąłem decyzję o udziale w spotkaniu ministerialnym OBWE w Kijowie w czwartek. Wraz z innymi ministrami spraw zagranicznych Unii Europejskiej będzie to okazja do przeprowadzenia rozmów zarówno z władzami ukraińskimi, jak i z przedstawicielami opozycji _ - powiedział Sikorski w późniejszej rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Minister spraw zagranicznych we wtorek uczestniczył w posiedzeniu polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej. Po spotkaniu powiedział, że było ono bardzo dobre. Dodał, że przedstawił posłom sytuację na Ukrainie.

Ukraina przewodniczy obecnie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Pod ukraińskim przewodnictwem zaplanowane jest 5 i 6 grudnia ministerialne posiedzenie OBWE w Kijowie.

Na Ukrainie już prawie dwa tygodnie trwają protesty niezadowolonych z niepodpisania przez władze umowy o stowarzyszeniu z UE. W sobotę i niedzielę milicja użyła wobec demonstrantów siły, za co opozycja obwinia rządzących. W związku z tymi wydarzeniami złożono wniosek o dymisję rządu.

Parlament Ukrainy nie przyjął jednak rezolucji o wotum nieufności dla rządu premiera Mykoły Azarowa. Ukraińska opozycja ogłosiła początek blokady siedziby prezydenta Wiktora Janukowycza. Dojazdy do administracji szefa państwa strzeżone są przez zwolenników opozycji, którzy stworzyli tu punkty kontrolne. Janukowycza nie ma na Ukrainie, gdyż we wtorek udał się z kilkudniową wizytą do Chin.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski ostro o Ukrainie: "Rozczarowanie" - _ Polska jest rozczarowana, że Ukraina okazała się niegotowa do podjęcia wysiłku modernizacyjnego _- tak szef MSZ skomentował decyzję Ukrainy.
MSZ wymienia wiceministra. Dlaczego? Katarzyna Kacperczyk będzie od 1 listopada nowym wiceszefem MSZ odpowiedzialnym za sprawy ekonomiczne. Dotychczasowa wiceminister Beata Stelmach odchodzi do biznesu.
Ukraińcy oblegają siedzibę Janukowycza Opozycja ogłosiła blokadę siedziby prezydenta w centrum Kijowa. Żądają zmiany władz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)