Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sikorski i Bildt apelują o pokojowy charakter protestów na Ukrainie

0
Podziel się:

Zaznaczyli, że Unia Europejska jest nadal gotowa podpisać ten dokument, gdy tylko prezydent Janukowycz również wykaże taką gotowość.

Sikorski i Bildt apelują o pokojowy charakter protestów na Ukrainie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Szwecji: Radosław Sikorski i Carl Bildt - zaapelowali dziś we wspólnym oświadczeniu do Ukraińców, by demonstracje w Kijowie przebiegały w pokojowej atmosferze.

_ - Jako inicjatorzy Partnerstwa Wschodniego jesteśmy pod wrażeniem, że tak wielu obywateli Ukrainy, mimo zimna, protestuje przeciwko zaskakującej decyzji prezydenta Ukrainy o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską _ - piszą szefowie dyplomacji Polski i Szwecji.

Zaznaczyli, że Unia Europejska jest nadal gotowa podpisać ten dokument, gdy tylko prezydent Janukowycz również wykaże taką gotowość, i zobowiąże się pomóc Ukrainie w realizacji postanowień umowy.

_ - W przypadku braku widocznych reform gospodarczych nie będziemy jednak mogli angażować się w bezsensowną licytację o przyszłość Ukrainy _ - napisali ministrowie.

Przypomnieli wypowiedzi szefów Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya i Komisji Europejskiej Jose Barroso, którzy zaznaczyli, że _ od Ukrainy zależy, jakie zobowiązania zechce podjąć wobec Unii Europejskiej. W związku z tym zdecydowanie nie pochwalamy stanowiska i działań Rosji _.

_ - Wspólnie z nimi wyrażamy poparcie dla suwerenności Ukrainy _ - piszą Bildt i Sikorski.

_ Nalegamy, aby demonstracja w Kijowie przebiegała w pokojowej atmosferze. Pokojowy charakter protestów jest wyrazem europejskich aspiracji. Jesteśmy przekonani, że obywatele Ukrainy ziszczą swój sen o przyszłości w Europie _ - konkludują szefowie dyplomacji Polski i Szwecji.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski ostro o Ukrainie: "Rozczarowanie" - _ Polska jest rozczarowana, że Ukraina okazała się niegotowa do podjęcia wysiłku modernizacyjnego _- tak szef MSZ skomentował decyzję Ukrainy.
Na takie przychody liczy Mostostal Zabrze Spółka poinformowała też o swoich planach dotyczących dywidendy.
PiS: "Sikorski powinien podać się do dymisji" Minister odpowiada, że urzędniczka zatrzymana przez CBA została przyjęta do pracy w MSZ za czasów minister Fotygi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)