Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sienkiewicz: Regulacja monitoringu ma chronić prywatność

0
Podziel się:

"Nie może być tak, że człowiek jest nagrywany w toaletach, przebieralniach, na pływalniach. Koniec z tym" - mówi minister sprawiedliwości.

Sienkiewicz: Regulacja monitoringu ma chronić prywatność
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Ustawa przeciwko wielkiemu bratu ma chronić prywatność - przekonywał Bartłomiej Sienkiewicz. Minister spraw wewnętrznych powiedział, że do tej pory nie ma żadnych regulacji dotyczących montowania kamer w przestrzeni publicznej i prywatnej i trzeba to zmienić.

- _ Nie może być tak, że ekspansja nowej technologii, nawet jeżeli niesie ze sobą bezpieczeństwo, niesie też sytuację, w której mamy kamery montowane w przebieralniach, toaletach, na pływalniach. Tym bardziej, że panowanie nad tymi nagraniami jest czysto iluzoryczne. To trzeba zakazać, nie może być sytuacji, w której człowiek jest niepewny co do swojej godności, bo jest nagrywany w miejscach, które się do tego zupełnie nie nadają. Więc koniec z tym _- podkreśla minister.

Minister Sienkiewicz dodał, że dzięki wprowadzeniu monitoringu, wzrosła wykrywalność niektórych przestępstw. - _ My nie chcemy obniżyć poziomu bezpieczeństwa w Polsce, tylko uregulować stan, w którym mamy do czynienia z konfliktem interesów. Z jednej strony wolność człowieka, a z drugiej prawo do bezpieczeństwa _ - mówi Sienkiewicz.

Projekt ustawy o monitoringu trafi też do międzyresortowych konsultacji. Minister Sienkiewicz zakłada, że w pierwszej połowie przyszłego roku ustawa trafi do parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie komitet ds. bezpieczeństwa państwa Zajmie się opiniowaniem projektów budżetów służb specjalnych, współpracą międzynarodową służb oraz zapewnieniem bezpieczeństwa żołnierzom wysyłanym na misje zagraniczne.
NIK wytyka kolejom wieloletnie zaniedbania Wnioski zawarte w raporcie NIK dotyczącym bezpieczeństwa ruchu kolejowego pomogą uzupełnić podjęte już działania w tym zakresie - twierdzi Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Włosi krytykują wypowiedź Sienkiewicza - _ To słowa niestosowne, zwłaszcza dla ministra _- powiedziała Emma Bonino.
Zakaz zakrywania twarzy - jest projekt prawa Projekt prezydenta wprowadza zakaz uczestnictwa w zgromadzeniach osób, których identyfikacja z powodu ubioru, nakrycia twarzy, lub zmiany ich wyglądu, jest niemożliwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)